WANG X H&M

Informacja o współpracy została podana podczas Coachella Music Festival w Palm Springs. Alexander Wang poza własnymi, autorskimi kolekcjami, zajmuje stanowisko dyrektora artystycznego domu mody Balenciaga.

Do tej pory szwedzka firma nawiązała współpracę z takim gigantami rynku modowego jak Lanvin, Karl Lagerfeld, Sonia Rykiel, Isabel Marant, Versace, Maison Martin Margiela, Stella McCartney, Victor&Rolf, Commes des Garcons, Matthew Williamson, Jimmy Choo i Marni.

Co dokładnie zaprojektuje Wang dla sieciówki?

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wiemy jedynie, czego możemy się spodziewać. Jego styl to refleksja kontrastów odnajdująca ogromne poczucie lekkości w projektach. Kolekcja będzie dostępna zarówno w damskiej jak i męskiej wersji. Wang zapowiada, że chce wyjść poza ramy modowe wprowadzając produkty do noszenia na co dzień. Wszystko wyjaśni się 6 listopada 2014 roku. Wtedy kolekcja trafi do 250 sklepów na całym świecie. Będzie także dostępna online.

Projektant jest zaszczycony, możliwością takiej kolaboracji. „Praca z ich zespołem to niesamowicie ekscytujący i zabawny proces tworzenia. Są otwarci chętnie wychodzą poza pewne granice dając możliwości przestrzeni kreatywnej. Będzie to genialny sposób, aby moja praca dotarła do szerszej publiczności” – mówi Alexander Wang.

To zdecydowanie będzie jedna z najbardziej oczekiwanych kolekcji, która zawita do sieciówek w zimowym sezonie.

alexander-wang-x-hm-margareta-van-den-bosch-with-alexander-wang

 

Zobaczcie wideo :

http://instagram.com/p/muA1pvNJ7n

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News