W Szwecji powstało centrum handlowe z wyłącznie używanymi rzeczami

Wnętrze centrum handlowego

Anna Bergstrom od zawsze kochała wszystko, co z modą związane, ale czuła wyrzuty sumienia, wiedząc, że ubrania, które kupowała pochodzą ze świata tzw. szybkiej mody i są złe dla naszej planety.

Z tych moralnych pobudek zrodził się pomysł na otwarcie centrum handlowego, które będzie w 100% składało się z używanych rzeczy. Centrum handlowe second-hand szybko okazało się sukcesem.

ReTuna to przestrzenne centrum handlowe przypominające nieco IKEĘ. Wewnątrz poza sklepami, w których znajdziecie wszystko — od używanych ubrań, przez rzeczy zrobione własnoręcznie i inne bibeloty, pojawiły się także instalacje artystyczne. Okrągłe ławki z drzewami, które idealnie wpisują się w klimat centrum, ponieważ zostały również wykonane w 100% odzyskanych materiałów. Do tego kawiarnia oraz punkt pakowania prezentów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zobacz również: Najsmutniejszy 10-Year Challenge, jaki zobaczycie. Jak się zmieniła nasza planeta?

Nazwa centrum — ReTuna, to zbitka dwóch słów. Tuna, czyli skrót od nazwy miejscowości, w którym znajduje się to wyjątkowe miejsce — Eskilstuna (godzina jazdy od Sztokholmu) oraz Re — ponieważ wszystko, co znajdziecie, jak już wspomnieliśmy, szuka swojego drugiego właściciela.

Chcielibyście, żeby takie centrum pojawiło się także w Polsce?

105338979 retuna wideshot W Szwecji powstało centrum handlowe z wyłącznie używanymi rzeczami 105338877 retuna ecoflor W Szwecji powstało centrum handlowe z wyłącznie używanymi rzeczami

4.6/5 - (14 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News