W sieci pojawiło się łamiące serce zdjęcie dwóch młodych niedźwiedzi polarnych walczących o kawałek plastiku

Dwa niedźwiedzie

Jeśli mielibyśmy wybrać jeden symbol, który zmotywowałby wszystkich, by zmniejszyć nasz szkodliwy wpływ na środowisko, byłoby nim właśnie to zdjęcie z odległej części Alaski.

Zdjęcie wykonane przez fotografa przyrody Danny’ego Sullivana przedstawia dwa młode niedźwiadki walczące o prawo własności do kawałka plastiku. To właśnie o tej porze roku głód niedźwiedzi rośnie w oczekiwaniu na prawdziwą zimę.

Zimą niedźwiedzie polarne spędzają dużo czas na morskim lodzie, polując na fotki. Od tego w dużym stopniu zależy ich przeżycie. Brak lodu morskiego oznacza brak pokarmu, a to z kolei prowadzi do przerażających scen, takich jak właśnie ta.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W serii zdjęć wykonanych przez Sullivana wyraźnie widać, jak niedźwiadki walczą, a nawet przeżuwają kawałek śmiecia. Te zdjęcia właśnie, jak nic innego powinny otworzyć nam oczy na trwały i destruktywny wpływ naszego stylu życia, na zwierzęta, które dzielą z nami planetę.

Zdjęcia zostały wykonane na początku października. Jeszcze pięć lat temu, obszar, na którym znajdowały się niedźwiadki, byłby przykryty warstwą lodu, który uniemożliwiałby dostanie się do plastiku. Ale w ogóle, dlaczego plastik tu się znalazł? Na tak dalekiej Alasce nie powinno go być – powiedział fotograf.

Mężczyzna dodał, że trudno zapobiec takiej sytuacji, jak ta przedstawiona na fotografii, ponieważ próba odsunięcia młodych od plastiku skończyłaby się interwencją ich matki, która nie bierze jeńców, jeśli chodzi o ochronę potomstwa. Przebywający w tym regionie badacze starają się sprzątać śmieci, gdy je zauważą, jednak niedźwiedzie mają to do siebie, że uwielbiają odkrywać nowe rzeczy i zwykle robią to przy pomocy pyska. Nie wiadomo, czy niedźwiadki połknęły plastik, ale jest co całkiem prawdopodobne.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News