W sieci pojawił się nowy challenge. Biorąc udział w wyzwaniu „Shell on” ludzie zjadają plastikowe opakowania

Chłopak zjadający plasitkowe opakowania

Mamy wrażenie, że internetowe wyzwania powinny być zakazane. Może poza Trashtag Challenge, który faktycznie miał na celu zrobienie czegoś dobrego dla naszej planety.

Jest to mniejsze ekstremum niż znany Tide Pod Challenge, gdzie śmiałkowie zjadali kapsułki do prania, jednak wciąż — bezcelowe i zagrażające zdrowiu. Biorąc udział w Shell On Challenge chodzi przede wszystkim o zjedzenie czegoś razem z opakowaniem. Może być to tytułowa plastikowa folia, kartonik, lub skórka. To ostatnie budzi najmniejsze kontrowersje, chociaż nie wiemy, ilu z was byłoby chętnych na zjedzenie banana bez uprzedniego obrania ze skóry.

Prawda jest jedna — spożywanie wszystkiego, co jedzeniem nie jest, może przynieść przykre konsekwencje. Co prawda materiały organiczne, jak wspominane skóry owoców, czy warzyw nie są zwykle niebezpieczne i często używane w kuchni, tak jedzenie plastiku już niekoniecznie. Bo chociaż teoretycznie możecie na swój sposób przetrawić plastikowy element, o tyle substancje zawarte w plastiku mogą wpływać na hormony, a nawet powodować nowotwory.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Wyzwanie na tę chwilę zdominowało głównie Snapchat, ale powoli zaczyna panować także na YouTubie i Twitterze. My jednak zalecamy jedzenie wyłącznie tego, co do jedzenia jest przeznaczone.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News