W sercu Londynu pojawił się tajemniczy, ukryty ogród

Widok tajemniczego ogrodu i luster

Sigita Simona Paplauskaite, architekt krajobrazu i artystka zaprojektowała w sercu Londynu jedyny w swoim rodzaju zaczarowany ogród, który zmusza do refleksji nad tempem rozwoju miasta i jego wpływu na związek społeczeństwa z naturą.

Projekt powstał w ramach London Festival of Architecture 2018. Instalacja, zajmując znaczną powierzchnię placu w Londynie, tworzy alternatywny teren budowy – znak rozpoznawczy Londynu. Chociaż z zewnątrz wygląda jak faktycznie, kolejny teren, gdzie budowany jest nowy obiekt architektoniczny, w środku odnajdziemy prawdziwy, ukryty ogród.

Inspiracją do stworzenia tego ogrodu była litewska powieść Herdsman and the Linden Tree, opowiadająca o życiu najstarszego człowieka i najstarszego drzewa w wiosce, pokazując związek ludzi z naturą, odwzorowując jego zmiany w czasie. Projekt konfrontuje życie człowieka i życie natury w epoce nieustannego rozwoju świata.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Czytaj również: Mężczyzna codziennie, przez 40 lat sadził po jednym drzewie na pustkowiu

Na środku miasta zabudowa przypominająca tę z budowy 5 Lukas Mykolaitis 5b72f0e5cf310 880 W sercu Londynu pojawił się tajemniczy, ukryty ogród 13 Goda Marija Norkute 5b72f14b99647 880 W sercu Londynu pojawił się tajemniczy, ukryty ogród Wejście na teren ogrodu

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News