W ramach Europejskiego Stadionu Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert, którego nie możecie przegapić

Zdjęcia przedstawiające siedmiu polskich artystów

Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie to z całą pewnością wydarzenie pretendujące do miana jednego z najciekawszych imprez o charakterze kulturowym w naszym kraju. A już 23 czerwca odbędzie się wyjątkowy koncert.

Włodzimierz Wysocki, to jedna z tych postaci świata muzycznego, której nie wypada nie znać. Rosyjski pieśniarz, poeta i aktor, żyjący w latach 1938-1980 wyrobił sobie opinię barda z charakterystycznym niskim, ochrypłym barytonem, śpiewającego przy akompaniamencie gitary. Ostatni koncert z piosenkami artysty odbył się w latach 80-tych, a utwory wykonywali najwybitniejsi polscy artyści, tacy jak: Marian Opania, Marek Kondrard, czy Wojciech Młynarski.

23 czerwca o godzinie 19:00 na Rzeszowskim Rynku w ramach Europejskiego Stadionu Kultury odbędzie się koncert z piosenkami Włodzimierza Wysockiego. Tym razem za jego repertuar zabiorą się młodzi wykonawcy. Podczas koncertu w Rzeszowie zaśpiewają: Buslav, Natalia Sikora, Karolina Artymowicz, Marcel Sabat, Jan Traczyk, Kacper Kuszewski i Arek Kłusowski, który jest pomysłodawcą i współorganizatorem koncertu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Artyści pokażą się w nowej, zaskakującej odsłonie, a towarzyszyć im będzie zespół pod kierownictwem Krzysztofa Mroziaka, który dał się poznać szerokiej publiczności podczas koncertu Tribute to Jantar, który na stałe zagościł w repertuarze Warszawskiego Teatru Capitol oraz Palladium.

Koncert Wysocki – wschody i zachody zaskoczy na pewną swoją nowatorską formułą stylistyczną, nawiązującą do korzeni muzyki klezmerskiej. Jesienią przewidywana jest warszawska premiera koncertu.

Więcej o koncercie dowiecie się tutaj.

Plakat promujący koncert Wysocki Wschody i Zachody

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News