W opuszczonym kamieniołomie powstał jeden z najpiękniejszych hoteli na świecie

Gdy wybieracie hotel, ważnych jest kilka rzeczy: komfortowy pokój, czystość i czasami także piękny widok z okna, na morze albo coś takiego. Akurat w hotelu, o którym mowa, trudno o widok na ocean, ale ma kilka innych zalet.

Położony w okolicach Szanghaju, hotel został zbudowany w miejscu nieużywanego już kamieniołomu, w otoczeniu malowniczego jeziora. Budynek został zaprojektowany przez tych samych ludzi, który byli odpowiedzialni za budowę Burj Al Arab, uznawanego za najbardziej luksusowy hotel na świecie.

InterContinental Shanghai Wonderland liczy 18 pięter, co przyznamy – może nie brzmi imponująco, biorąc pod uwagę wszelkie drapacze chmur, ale nie dodaliśmy jednej informacji: pod ziemią znajduje się owych kondygnacji jeszcze 16 – a tym akurat niewiele miejsc może się poszczycić.

Do tego dochodzi ogromny wodospad, wpadający prosto do kamieniołomu, a także ogród na poziomie parteru, czyli w rzeczywistości najwyższego piętra. Dwa podziemne piętra będą całkowicie podwodne, z widokiem na dwukondygnacyjne akwarium znajdujące się nad dnie kamieniołomu. Pod wodą znajdzie się także restauracja i centrum sportów wodnych.

Otwarcie planowane jest na 1 grudnia, a dodatkowymi atrakcjami kamieniołomu będzie wspinaczka skalna, czy skok na bungee. InterContinental Wonderland został tak zaprojektowany, by być jak najbardziej eko, a właściciele mają w planach wygenerować także własną energię słoneczną i geotermalną.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Kreatywność – jak ją w sobie obudzić?

Czy zastanawialiście się kiedyś skąd biorą się dobre pomysły? Jak pisarze, malarze, naukowcy, muzycy tworzą…

2 dni ago

Kasia Babis wyśmiewa chorych psychicznie? Internet zawrzał

Kasia Babis jest osobą znaną przede wszystkim po lewej stronie politycznej barykady. Ale choć na…

3 dni ago

DOPPELGÄNGER. SOBOWTÓR nowy film Jana Holoubka

"Doppelgänger. Sobowtór", to najnowszy film Jana Holoubka. Jeszcze nie możemy się otrząsnąć po niesamowitym serialu…

3 dni ago

Czy Dawid Podsiadło, Michał Szpak i Nergal sprawią, że kościoły opustoszeją?

Dawid Podsiadło wypowiedział się ostatnio na temat planowanego dokonania aktu apostazji, co po raz kolejny…

4 dni ago

Co warto wiedzieć o stołach loftowych?

Loftowe wnętrza to otwarte przestrzenie, stalowe elementy konstrukcyjne, neutralne kolory i minimalizm. Idealnie będą się…

5 dni ago

Kim jest nowy Wiedźmin? 5 najlepszych ról Liama Hemswortha

Wiadomość o zmianie tytułowego Wiedźmina w serialu Netflixa zszokowała miłośników sagi będącej adaptacją bestselerowej serii…

1 tydzień ago