W opuszczonym kamieniołomie powstał jeden z najpiękniejszych hoteli na świecie

Hotel w kamieniołomie

Gdy wybieracie hotel, ważnych jest kilka rzeczy: komfortowy pokój, czystość i czasami także piękny widok z okna, na morze albo coś takiego. Akurat w hotelu, o którym mowa, trudno o widok na ocean, ale ma kilka innych zalet.

Położony w okolicach Szanghaju, hotel został zbudowany w miejscu nieużywanego już kamieniołomu, w otoczeniu malowniczego jeziora. Budynek został zaprojektowany przez tych samych ludzi, który byli odpowiedzialni za budowę Burj Al Arab, uznawanego za najbardziej luksusowy hotel na świecie.

Hotel w kamieniołomie

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

InterContinental Shanghai Wonderland liczy 18 pięter, co przyznamy – może nie brzmi imponująco, biorąc pod uwagę wszelkie drapacze chmur, ale nie dodaliśmy jednej informacji: pod ziemią znajduje się owych kondygnacji jeszcze 16 – a tym akurat niewiele miejsc może się poszczycić.

Do tego dochodzi ogromny wodospad, wpadający prosto do kamieniołomu, a także ogród na poziomie parteru, czyli w rzeczywistości najwyższego piętra. Dwa podziemne piętra będą całkowicie podwodne, z widokiem na dwukondygnacyjne akwarium znajdujące się nad dnie kamieniołomu. Pod wodą znajdzie się także restauracja i centrum sportów wodnych.

Podwodna sala z widokiem na akwarium

Otwarcie planowane jest na 1 grudnia, a dodatkowymi atrakcjami kamieniołomu będzie wspinaczka skalna, czy skok na bungee. InterContinental Wonderland został tak zaprojektowany, by być jak najbardziej eko, a właściciele mają w planach wygenerować także własną energię słoneczną i geotermalną.

Gdy wybieracie hotel, ważnych jest kilka rzeczy: komfortowy pokój, czystość i czasami także piękny widok z okna, na morze albo coś takiego. Akurat w hotelu, o którym mowa, trudno o widok na ocean, ale ma kilka innych zalet. Położony w okolicach Szanghaju, hotel został zbudowany w miejscu nieużywanego już kamieniołomu, w otoczeniu malowniczego jeziora. Budynek został zaprojektowany przez tych samych ludzi, który byli odpowiedzialni za budowę Burj Al Arab, uznawanego za najbardziej luksusowy hotel na świecie. InterContinental Shanghai Wonderland liczy 18 pięter, co przyznamy - może nie brzmi imponująco, biorąc pod uwagę wszelkie drapacze chmur, ale nie dodaliśmy jednej informacji: pod ziemią znajduje się owych kondygnacji jeszcze 16 - a tym akurat niewiele miejsc może się poszczycić. Do tego dochodzi ogromny wodospad, wpadający prosto do kamieniołomu, a także ogród na poziomie parteru, czyli w rzeczywistości najwyższego piętra. Dwa podziemne piętra będą całkowicie podwodne, z widokiem na dwukondygnacyjne akwarium znajdujące się nad dnie kamieniołomu. Pod wodą znajdzie się także restauracja i centrum sportów wodnych. Otwarcie planowane jest na 1 grudnia, a dodatkowymi atrakcjami kamieniołomu będzie wspinaczka skalna, czy skok na bungee. InterContinental Wonderland został tak zaprojektowany, by być jak najbardziej eko, a właściciele mają w planach wygenerować także własną energię słoneczną i geotermalną. Hotel w kamieniołomie

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News