W latach 50. marka Dodge stworzyła różowy samochód La Femme. Wyłącznie dla kobiet

Różowy samochód

Wyobraźcie sobie całkowicie różowy samochód. Zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Miękkie siedzenia, niezbędny zestaw akcesoriów. Wszystko różowe. Brzmi jak marzenie, prawda?

Internet co chwilę nas zaskakuje różnorakimi nowinkami. I chociaż może ta nie jest najnowsza, to z pewnością warta uwagi. W 1956 roku amerykańska marka samochód Dodge stworzyła samochód o nazwie LaFemme, którzy był stworzony, jak sama nazwa wskazuje – z myślą o kobietach. Marka nie zaniedbała nawet najdrobniejszych detalów, dlatego w zestawie z samochodem, szczęśliwa klientka otrzymywała także kilka akcesoriów, jak różowy parasol, różową torebkę, puderniczkę z lusterkiem czy futerał na szminkę.

Niestety, wbrew pozorom samochód nie odniósł sukcesu i nie stał się przedmiotem pożądania wśród kobiet żyjących w latach 50. Powiemy więcej: samochody La Femme po prostu zbierały kurz w salonach.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Finalnie, sprzedanych zostało jedynie 1500 samochodów, a mały eksperyment uświadomił specom od marketingu, że tworzenie samochodów dedykowanych wyłącznie jednej płci nie jest najlepszym pomysłem. Chociaż… może dzisiaj, w dobie Instagrama, pomysł ten przyjąłby się lepiej?

womans pink ladies car 1955 dodge la femme 9 5d14d56da2989 700 W latach 50. marka Dodge stworzyła różowy samochód La Femme. Wyłącznie dla kobiet womans pink ladies car 1955 dodge la femme 11 5d14d570a50ff 700 W latach 50. marka Dodge stworzyła różowy samochód La Femme. Wyłącznie dla kobiet womans pink ladies car 1955 dodge la femme 6 5d14d568b59af 700 W latach 50. marka Dodge stworzyła różowy samochód La Femme. Wyłącznie dla kobiet

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News