W Irlandii Północnej zalegalizowano małżeństwa jednopłciowe

Droga do tej decyzji nie była ani szybka, ani łatwa. Mimo to udało się i od poniedziałku, pary jednopłciowe mogą już rejestrować się w urzędach, by wziąć ślub.

Niemal sześć lat po zalegalizowaniu małżeństw osób tej samej płci w Anglii i Walii można teraz oficjalnie zawrzeć związek małżeński również w Irlandii Północnej. Głosowanie w tej sprawie odbyło się jeszcze w lipcu 2019 roku stosunkiem głosów 383 do 73.

Od momentu zarejestrowania pary do ceremonii zaślubin mija zwykle około 28 dni, co znaczy, że pierwsze pary jednopłciowe wezmą ślub już w Walentynki.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Każdy, kto ceni równość, miłość i szacunek, może dziś świętować. To ważny dzień dla Irlandii Północnej, ważny dzień dla praw obywateli na Wyspach i ekscytujący dzień dla par jednopłciowych, które teraz oficjalnie mogą zostać małzeństwem – powiedział Conor McGinn.

Co więcej, jeszcze w tym roku mają odbyć się konsultacje na temat roli kościołów w małżeństwach osób tej samej płci.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News