W Danii istnieje surrealistyczne osiedle składające się z okrągłych działek, wpisujące się w ideę slow-life

Dwa zdjęcia przedstawiające widok z lotu ptaka na okrągłe osiedla

Znamy wiele przykładów przestrzeni miejskich, które zostały zaprojektowane w taki sposób, że natychmiast zapierają nam dech w piersi.

Dzięki fotografiom satelitarnym i lotniczym mamy możliwość zobaczyć, jak starannie rozmieszczone bywają budynki na konkretnych obszarach. Jednym z takich przykładów jest Brøndby Haveby, określany także jako Brøndby Garden City.

To miasto-ogród można znaleźć na obrzeżach Kopenhagi, a znajdujące się na jego terenie domy dysponują dużymi podwórkami, które zapewniają mieszkańcom ucieczkę od głośnego i zaludnionego miasta, dając możliwość uprawy roślin i oddawania się szeregowi hobby w nurcie slow-life.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Pomysł miasta-ogrodu został zatwierdzony w 1964 roku, kiedy gmina Brøndby wyraziła zgodę na wydzielenie działek. Od tego momentu na oddanym terenie zaczęły się pojawiać hipnotyzujące kręgi. Haveby – architekt pochodzący z tej gminy, nieprzypadkowo wybrał właśnie taki typ aranżacji przestrzeni. Idea stojąca za kręgami jest prosta. Mają one zwiększyć poziom interakcji społecznych między mieszkańcami zajmującymi się swoimi ogrodami.

Chcielibyście zamieszkać w takim magicznym miejscu?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News