Categories: markimoda

W Converse duma nigdy się nie kończy 🌈

Converse wspiera wartości, których bronimy od zawsze. Serce rośnie gdy widzimy, że o prawa przedstawicieli społeczności LGBTQIA+ walczą także duże światowe marki. Razem tworzymy wielką rodzinę i mamy wielką moc! Prezentujemy sylwetki pięciu członków globalnej społeczności All Star – Caleb, Rocio, Tereza, Ty i Xandro, którzy współpracowali z projektantami Converse przy stworzeniu kolekcji Pride.

Xandro. Manila na Filipiny

„Kiedyś byłem nieśmiałym małym chłopcem, a dziś jestem dumnym gejem” — mówi Xandro, 22-letni przedstawiciel społeczności All Star z Manili na Filipinach. Mieszkający

w Kapsztadzie Caleb, również 22-letni, wyjaśnia: „Podróż w kierunku akceptacji siebie i swojej tożsamości jest trudna, dla wielu osób queer jest bardzo skomplikowana i ma wiele odcieni, ja byłem jedną z tych osób. Droga może być wyboista, skomplikowana, ale kończy się tak, jak powinna.”

Tematem szóstej corocznej kolekcji Converse Pride jest progres i podróż w kierunku dumy, jaką przebywa każdy z nas. Tegoroczna kolekcja Converse Pride jest hołdem dla indywidualnej podróży każdego człowieka w poszukiwaniu radości i wolności w byciu sobą, z tej okazji marka wzmacnia głosy przedstawicieli społeczności LGBTQIA+.

Pięciu członków globalnej społeczności All Star – Caleb, Rocio, Tereza, Ty i Xandro zostało wybranych do współpracy z projektantami Converse od koncepcji do produkcji. Opierając się na ich indywidualnych historiach odnalezienia dumy – Converse stworzył inspirującą kolekcję kapsułową i kampanię, która przedstawia radość i walkę, z którą mierzą się ludzie dążący do pokochania siebie.

Rocio. She/her/hers. Santiago, Chile

Tereza. She/her/hers. Praga, Czechy

Caleb. Cape Town, RPA

Ty. He/him/his. Los Angeles, USA

Xandro. He/him/his. Manila, Filipiny

Różnokolorowy motyw postrzępionych gór, które przechodzą w swobodnie płynące szczyty i tęczę, łączy wszystkie modele z kolekcji: Chuck 70, Chuck Taylor All Star w wersji wysokiej, niskiej i na platformie, nowy model klapek, a także debiutujący w kolekcji Pride model Run Star Hike. Jednocześnie kolekcja wspiera różne organizacje wspierające LGBTQIA+ na całym świecie, aby pomóc każdemu celebrować jego indywidualną podróż do wyrażania siebie i miłości.

Od czasu wydania pierwszej kolekcji Pride w 2015 roku, Converse przekazał ponad 1,3 miliona dolarów na wsparcie lokalnych i globalnych organizacji LGBTQIA+, przy czym datki wspierają bezpieczne przestrzenie dla młodzieży LGBTQIA+, edukację na temat kwestii bezpośrednio wpływających na społeczność oraz niezbędne zasoby potrzebne podczas pandemii COVID-19. W Polsce na przestrzeni lat Converse wwspiera lokalne organizacje działające na rzecz osób LGBTQIA+ oraz queerowe media, które dostarczają wsparcie członkom tej społeczności.

 

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Móc żyć normalnie – Babak Najafi

W „Szybkim Cashu 2” Babak Najafi w konwencji thrillera brutalnie rozprawia się z naszymi wyobrażeniami…

5 godzin ago

Dlaczego seksowna bielizna powinna znaleźć się w Twojej garderobie?

Zaprojektowana przede wszystkim z myślą o Tobie, spełnia fantazje i wymagania ciała – seksowna bielizna…

1 dzień ago

Margot Robbie i Ryan Gosling jako żywi Barbie i Ken

Postać Barbie funkcjonuje w umysłach dzieci i dorosłych już parę dekad. Blond włosy, różowe ubrania…

2 dni ago

Jacquemus powraca na jesień 2022

Przez ostatnie lata, Jacquemus stał się synonimem niepowtarzalnej, francuskiej mody. Od momentu, gdy osadził modelki…

3 dni ago

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

4 dni ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

4 dni ago