W Anglii pojawiły się mobilne prysznice dla bezdomnych. Dobry pomysł?

Prysznic dla bezdomnych w postaci wana

Bezdomni. Problemów z nimi jest kilka. A to chcą od Ciebie kilka groszy, a to papierosa. Jednak największy problem, jak dobrze wiemy, jest z jedną sprawą: zapachem i stanem higieny. Anglicy postanowili zająć się tą kwestią. Czy pomysł okaże się skuteczny?

Mobilny The Shower Machine to pomysł organizacji charytatywnej Hope For Food we współpracy z pralnią The Clean Machine. Bezdomni będą mogli wziąć prysznic, a także uprać swoje ubrania. Prysznic został umieszczony w wanie zasilany gazem, zapewniającym energię na 9-krotne wzięcie 3-minutowego prysznica.

Czytaj również: O czym i dlaczego rozmawiam z bejami?

Bezdomni otrzymają też fartuchy i kapcie, które będą mogli założyć, oczekując na zakończenie prania ich ubrań. W wanie znajduje się także mikrofalówka i czajnik. Pomysł, jak mówi założycielka fundacji Claire Matthews, wziął się z rozmów z bezdomnymi, na temat ich potrzeb.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Chociaż w Anglii istniały już wcześniej publiczne prysznice, gdzie bezdomni mogli wziąć kąpiel, to pralnia była od nich znacznie oddalona, przez co, nawet jeśli bezdomny wziął kąpiel, to nadal musiał założyć na siebie z powrotem brudne ubrania.

Myślicie, że taki pomysł przyjąłby się także w Polsce?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News