Categories: artfilmmiastomiejsca

W 2020 roku poznamy tajemnice kultowego Muzeum Victorii i Alberta w Londynie

Stacja BBC2 w przyszłym roku pokaże serial dokumentalny, dzięki któremu poznamy tajemnice największego muzeum sztuki i rzemiosła w Londynie. Kamery filmowe mają opowiadać historie zza kulis z jednej z najbardziej eklektycznych kolekcji muzealnych na świecie.

Drugi kanał British Broadcasting Corporation ogłosił, że podejmuje pracę nad sześcioczęściową serię, eksplorującą pracę setek kuratorów, konserwatorów i techników, którzy pracują w Muzeum Victorii i Alberta w Londynie.

Program jest tworzony przez Blast!Films, którzy produkowali m.in. Sekretne życie ZOO, Saving Lives at Sea i The Supervet. Jak donosi The Guardian, Alistair Pegg, dyrektor ds. Programów w Blast, powiedział, że uzyskanie tego typu dostępu do V&A Museum było marzeniem dokumentalisty.

Będziemy skupiać się na sekretnym życiu samych obiektów i pracy, która toczy się bez wiedzy milionów odwiedzających je osób. Postaramy się zabrać ludzi do świata, którego nigdy nie widziałbyś jako gość – mówi Pegg.

Każdy odcinek ma przedstawiać inną historię. W scenariuszu znajdują się ujęcia oryginalnych manuskryptów Charlesa Dickensa, ujawniające w zaskakujący sposób jego przekreślenia i poprawki oraz to, co mogą nam powiedzieć o jego sposobie myślenia, a także skanowanie kreskówek Raphaela w 3D i podczerwieni, aby lepiej zrozumieć historię ich powstania.

Pokazanie przed kamerami tajemnic muzeum może nie zostać dobrze przyjęte przez twórców, którzy często strzegą sobie swoją prywatność i sposób pracy. Dyrektor V&A Museum zapewnia, że to przedsięwzięcie może mieć tylko pozytywny skutek.

Mamy nadzieję, że ta seria zainspiruje nowe pokolenie projektantów i twórców, zwiedzających muzea i wycieczkowiczów, aby zakochali się w V&A i jego niezwykłej kolekcji – mówi Tristram Hunt, dyrektor V&A.

Filmowanie już się rozpoczęło i szacuje się, że potrwa kilka miesięcy. Przewidywana data transmisji serii dokumentów ma mieć miejsce w przyszłym roku.

Tekst: Aleksandra Siążnik

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

17 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago