W 2020 roku poznamy tajemnice kultowego Muzeum Victorii i Alberta w Londynie

Wystawa w muzeum

Stacja BBC2 w przyszłym roku pokaże serial dokumentalny, dzięki któremu poznamy tajemnice największego muzeum sztuki i rzemiosła w Londynie. Kamery filmowe mają opowiadać historie zza kulis z jednej z najbardziej eklektycznych kolekcji muzealnych na świecie.

Drugi kanał British Broadcasting Corporation ogłosił, że podejmuje pracę nad sześcioczęściową serię, eksplorującą pracę setek kuratorów, konserwatorów i techników, którzy pracują w Muzeum Victorii i Alberta w Londynie.

Program jest tworzony przez Blast!Films, którzy produkowali m.in. Sekretne życie ZOO, Saving Lives at Sea i The Supervet. Jak donosi The Guardian, Alistair Pegg, dyrektor ds. Programów w Blast, powiedział, że uzyskanie tego typu dostępu do V&A Museum było marzeniem dokumentalisty.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


vam museum tips for visit W 2020 roku poznamy tajemnice kultowego Muzeum Victorii i Alberta w Londynie

Będziemy skupiać się na sekretnym życiu samych obiektów i pracy, która toczy się bez wiedzy milionów odwiedzających je osób. Postaramy się zabrać ludzi do świata, którego nigdy nie widziałbyś jako gość – mówi Pegg.

Każdy odcinek ma przedstawiać inną historię. W scenariuszu znajdują się ujęcia oryginalnych manuskryptów Charlesa Dickensa, ujawniające w zaskakujący sposób jego przekreślenia i poprawki oraz to, co mogą nam powiedzieć o jego sposobie myślenia, a także skanowanie kreskówek Raphaela w 3D i podczerwieni, aby lepiej zrozumieć historię ich powstania.

4032 W 2020 roku poznamy tajemnice kultowego Muzeum Victorii i Alberta w Londynie

Pokazanie przed kamerami tajemnic muzeum może nie zostać dobrze przyjęte przez twórców, którzy często strzegą sobie swoją prywatność i sposób pracy. Dyrektor V&A Museum zapewnia, że to przedsięwzięcie może mieć tylko pozytywny skutek.

Mamy nadzieję, że ta seria zainspiruje nowe pokolenie projektantów i twórców, zwiedzających muzea i wycieczkowiczów, aby zakochali się w V&A i jego niezwykłej kolekcji – mówi Tristram Hunt, dyrektor V&A.

Filmowanie już się rozpoczęło i szacuje się, że potrwa kilka miesięcy. Przewidywana data transmisji serii dokumentów ma mieć miejsce w przyszłym roku.

Tekst: Aleksandra Siążnik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News