Vola Default: #PolishGirl pochodząca z państwa Internet ?

Od najmłodszych lat ciągle rysowała i nagrywała piosenki na kasety. Była wielką fanką teledysków z Atlanty z lat 2000 a szczególnie wyrazistych i nie bojących się własnej seksualności postaci kobiet, takich jak Ciara. Gdy w końcu zrobiła pierwsze bity na swoim PC poczuła się jakby unosiła się w powietrzu. Poznajcie Vola Default!

Vola Default – artystka audiowizualna, producentka, malarka. Ukończyła ASP w Warszawie dyplomem z malarstwa oraz dwuletnią specjalność na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Laureatka wielu wyróżnień w dziedzinie sztuk wizualnych, w tym Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2015. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Jej projekty powstają poprzez potrzebę wyrażania emocji, szukania definicji podstawowych pojęć takich jak: kobiecość, indywidualność, cielesność, marzenia, człowieczeństwo, utrata.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Tekstem utworu I know chce wyrazić potrzebę dążenia za czymś niezdefiniowanym. Do stworzenia piosenki zainspirowały ją złość, niemoc i śmierć z którymi musiała się oswoić w swoim życiu oraz postać Travisa Scotta.

Motywem przewodnim teledysku staje się ochrona skóry, w którą wcierane są kremy i oleje. Odniesieniem dla artystki są media społecznościowe, współczesna rola takich serwisów jak YouTube i Instagram i sposoby wykorzystywania ich właściwości do prezentowania własnego wizerunku.

Nawilżanie skóry zawiera w sobie w jej odczuciu coś z rozpaczliwej, tragicznej walki o zatrzymanie nieuchronności upływu czasu. Wychowywała się w posttransformacyjnej, prowincjonalnej Polsce otoczona przez postsowiecką estetykę i silne kobiety. Z dowcipną prowokacją i dumą prezentuje sylwetkę dresiary zawierającą w sobie znamiona ubóstwa i braku perspektyw jako kulturowe dziedzictwo.

Chce połączyć wschód z zachodem: taguje siebie jako #polishgirl a jednocześnie określa się jako obywatelka internetu odpowiadając na pytanie z jakiego pochodzi kraju: country online, with no borderline w swojej pierwszej piosence Resolution. Swoim Instagramem nawiązuje do amerykańskiej popkultury poznawanej online i przez skórę, przez noszenie tanich podróbek biżuterii zbudowanych z cyrkonii i metalu, wywołującego alergię.

Miks i mastering jej utworów wykonał Mikołaj Bugajak (Noon). Default była prezentowana podczas inauguracji ostatniej gali finałowej Art & Fashion by Grażyna Kulczyk w Poznaniu oraz wielu innych wydarzeń, m.in. jako support wystawy Złożone, rozłożone w Miejscu Projektów Zachęty.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News