Versace odnotowało geograficzną wpadkę. Donatella przeprasza obywateli Chin

Kobieta z blond włosami i fragment koszulki z napisami

W ostatnich dniach Versace zaliczyło wpadkę natury geograficznej. Donatella Versace postanowiła osobiście przeprosić wszystkich za zaistniałą sytuację.

Koszulka wypuszczona przez markę Versace zawierała listę miast i krajów, do których należą. Milan – Włochy, Paryż – Francja, i tak dalej.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby na liście nie pojawił się Hongkong sparowany z Hongkongiem i Macau sparowane z Macao. Koszulka sugerowała jakoby Makau i Hongkong były krajami niezależnymi od Chin. I chociaż faktycznie, posiadają one znaczący stopień autonomii, to obie dawne kolonie europejskie nadal są kontrolowane przez Chiny.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Bardzo mi przykro z powodu tego niefortunnego błędu popełnionego przez naszą firmę. Nie mieliśmy w intencji lekceważenia chińskiej suwerenności narodowej. Dlatego też chciałabym osobiście przeprosić za to niedopatrzenie i wszelki niesmak, jaki ten błąd mógł spowodować – napisała Donatella na swoim Instagramie.

Chociaż koszulki zostały wycofane ze sprzedaży, ambasador marki w Chinach – Yang Mi zerwał swoją współpracę z Versace. Można powiedzieć, że nie myli się ten, kto nic nie robi, ale czy luksusowej marce potrzebna była ta wpadka?

Koszulka Versace z napisami

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News