Utopijne ciała: Moda wyczekuje

Nowa wystawa mody w Sztokholmie pokazuje, co jest możliwe dzisiaj i co może być możliwe w przyszłości. Biorąc za punkt wyjścia szwedzką tradycję, prezentuje utopijny świat, skupiający się na innowacyjnym myśleniu i wyobraźni. To prawdziwa uczta dla oczu.

Liljevalchs konsthall, miejska galeria sztuki położona na wyspie Djurgården w Sztokholmie, zgromadziła 200 niekonwencjonalnych prac projektantów światowej sławy. Wśród dzieł znajdziemy między innymi ubrania z kolekcji Alexandra McQueena, Ricka Owensa, Waltera Van Beirendoncka, Husseina Chalayana, Driesa Van Notena i Maison Martin Margiela. Swoje dzieła prezentują także takie domy mody jak Viktor & Rolf, Prada i Dior.

Wystawa ,,Utopian Bodies: Fashion Looks Forward” posiada jedenaście galerii: Zrównoważony rozwój, Zmiany, Technologia, Sztuka&Forma, Sztuka&Kolor, Sprzeciw&Społeczeństwo, Sprzeciw&Uroda, Solidarność, Pamięć, Tożsamość płciowa i Miłość. Każda z nich skupia się na pozytywnych aspektach mody. Prezentuje jej ogromne możliwości i zwraca uwagę na rolę jaką odgrywa w tworzeniu lepszego jutra. Pokazując niekonwencjonalne, awangardowe, wręcz dziwaczne stroje, inspiruje do poszukiwania osobistej wizji przyszłości.

W1

W2

W3

W4

W5

W6

W7

W8

W9

W10

W11

W12

W13

W14

W15

W16

Wystawę można oglądać do lutego 2016 roku.

tekst | Agata Wojciechowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News