fotografia

Usuń element ze zdjęcia. Magiceraser.io kontra Photoshop

Jak usunąć element ze zdjęcia nie spędzając godzin przy Photoshopie? Sztuczna inteligencja zrobi to za ciebie. Technologia AI wkroczyła do świata grafiki już dawno, ale ta strona naprawdę robi wrażenie. Nie dość, że usuwa niechciane elementy ze zdjęć, to robi to w taki sposób, że dodaje elementy tła, których na zdjęciu nie ma…

Sztuczna inteligencja w grafice i fotografii

Internet zalewają informacje o cudownych narzędziach opartych o sztuczną inteligencję. Jeżeli interesujesz się tematem fotografii i edycji zdjęć, to zapewne trafiasz na nowe narzędzia nazywane stroną, która powinna być nielegalna, stroną w której istnienie nie uwierzysz, czy stroną, o której istnieniu zawodowcy nie chcą, żebyś wiedział... Zazwyczaj ta sama informacja jest kopiowana przez kolejnych mistrzów researchu. Najczęściej rolą tych narzędzi lub stron jest wykonywanie pracy na poziomie zawodowym, ale bez konieczności znajomości programów graficznych.

Postanowiłem wyrywkowo sprawdzać te doniesienia. Czasami jest w nich więcej klikbajtowego bicia piany niż prawdy. Okazuje się, że znaczna część tych stron jest oparta o ten sam algorytm. Niektóre działają rewelacyjnie, a inne co najwyżej robią podobne rzeczy, ale musisz się zarejestrować, żeby to sprawdzić. Pamiętajmy, że takie rejestracje są świetnym narzędziem do zbierania danych… Jednak czasami warto sprawdzić możliwości danej strony, zwłaszcza gdy nie wymaga rejestracji. 

Magiceraser.io spowoduje, że opadnie ci szczęka

Magiceraser to strona, dzięki której możesz usunąć dowolny element ze zdjęcia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że algorytm potrafi zaskakująco dobrze wygenerować background w miejsce usuniętego elementu zdjęcia. Postanowiliśmy sprawdzić tę stronę razem ze znanym fotografem Pawłem Fabjańskim. Zależało nam na porównaniu jej do głównego narzędzia pracy fotografów i fotoedytorów jakim jest Photoshop.

Zrobiliśmy porównanie

Magiceraser.io vs. photoshop

i jesteśmy w szoku!

Jak usunąć element ze zdjęcia za darmo? Magiceraser

Zwróćcie uwagę na to, że po usunięciu lusterka, algorytm musiał stworzyć fragment siedzenia i chromowaną listwę pod oknem w idealnym kształcie i kolorach. Nie potrzebujesz żadnej wiedzy czy znajomości programu graficznego, żeby osiągnąć taki efekt usuwając obiekt z prawie każdego zdjęcia. To robi wrażenie!

Original Photo: Pexels Mathias Reding

Poniżej strona również w idealny sposób wygenerowała tło po usunięciu elementu. Zwróćcie uwagę na linie łączące płyty na ścianie i podłodze.

Original Photo: Pexels Jackline addis Ababa

Tutaj już efekt nie jest idealny, ponieważ algorytm zasugerował się mocno cieniem. Jednak jak na darmowe narzędzie i tak efekt jest zadowalający. Żeby nie było zbyt różowo strona ogranicza pobieranie zdjęcia w wysokiej jakości tylko dla użytkowników premium. Ceny na poziomie $7.99 przy subskrypcji rocznej i $9.99 przy miesięcznej wydają się uczciwe jak za tak dobrze działające narzędzie. Ten artykuł nie jest sponsorowany.

Original Photo: Pexels Anna Shvets

Jak usunąć element ze zdjęcia? Photoshop

Test Photoshopa przeprowadziliśmy używając funkcji „Wypełnij z uwzględnieniem zawartości”. Chodziło o to, żeby sprawdzić jak działa prosta funkcja zbliżona do tych, których używają strony typu Magiceraser. Przy okazji, okazało się, że funkcja działa również po odłączeniu komputera od internetu, czyli nie jest to narzędzie oparte o działanie algorytmu typu GPT3 w internecie. Przy prostych zadaniach Photoshop radzi sobie na ocenę dostateczną, ale przy trudniejszych – efektem jest zniekształcony obraz. Jeżeli chcecie zrobić to porządnie w PS, to czeka was trochę nauki i pracy.

Original Photo: Pexels Mathias Reding
Original Photo: Pexels Jackline addis Ababa
Original Photo: Pexels Anna Shvets

Sprawdźcie sami jak działa magiceraser.io

 

Zobacz też: Najmodniejsze Crocsy – od domowych chodaków do high fashion

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Maya Hawke i jej marzycielski świat na albumie „MOSS”

Pierwszego dnia jesieni 2022 roku Maya Hawke podarowała swoim słuchaczom idealny soundtrack do podziwiania złotych…

16 godzin ago

Stylowe mścicielki w „Zróbmy zemstę” [recenzja]

16 września 2022 roku odbyła się premiera produkcji oryginalnej Netflix zatytułowanej „Zróbmy zemstę” – prawdziwej…

2 dni ago

Na czym polegają studia interaktywne?

Studenci wybierający naszą uczelnię i dostępne na WSB-NLU kierunki, mają możliwość studiowania w trybie niestacjonarnym,…

2 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

3 dni ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

4 dni ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

4 dni ago