Usta jak dzieła sztuki

Fioletowo-brokatowe usta

Makijaż może zdziałać cuda – nikt nie ma co do tego wątpliwości. Nie każdy jednak wie, że okazyjne machanie pędzelkiem czy szminką może urosnąć do miana dzieła sztuki.

Uwielbiana przez instagramowiczów Jazmina Daniels to prawdziwa wirtuozka make-upu. Na portalach społecznościowych umieszcza zdjęcia malowanych przez siebie ust, które przypominają malowane na płótnie obrazy. Makijaż w wykonaniu Jazminy już dawno wyszedł poza granice trików urodowych i osiągnął wysoki poziom artystycznej ekspresji.

Obrazek tonącego Titanica namalowany na ustach

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Mieszkająca w Sydney Jazmina prezentuje na swoim Instagramie nie tylko zdjęcia różnorodnych pomysłów i wariacji na temat makijażu ust, ale też publikuje nagrania, na których można się przyjrzeć całemu procesowi tworzenia. Mogą one służyć za tutorial dla wszystkich zainspirowanych działalnością Australijki. Trzeba się jednak przygotować na smutne zderzenie z rzeczywistością – nieszablonowe usta są o wiele trudniejsze do wykonania niż można się tego spodziewać po kilkudziesięciosekundowym wideo. I czasem niepraktyczne jeśli ktoś skusi się na ozdobne koraliki. No cóż, sztuka wymaga poświęceń.

Mulan namalowana na ustach

Rysunki są niezwykle szczegółowe i precyzyjne. Aż trudno uwierzyć, że Jazmina maluje na ustach detale, których nie jedna osoba nie potrafiłaby przenieść nawet na kartkę papieru. Nic specjalnego? To spróbujcie namalować Edwarda Nożycorękiego na przestrzeni kilku centymetrów. Robi wrażenie.

Gdzie jest Nemo namalowany na ustach

 

Więcej info na jej Instagramie.

Tekst: Kasia Mierzejewska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News