Uśmiechnij się!

 

wyb1

wyb2

wyb3

wyb4

wyb5

WYB6

 

Na temat wybielania krąży wiele mitów:

#1 Zęby się po nim kruszą i częściej psują.

-To nieprawda! Nowoczesne zabiegi wybielające są bezpieczne.

#2 Istnieje błędne wyobrażenie, że po wybieleniu zęby wyglądają sztucznie.

-Nic z tych rzeczy. Zmienia się tylko ich barwa, struktura pozostaje całkowicie naturalna. Trzeba pamiętać, że wypełnienia i martwe zęby mogą nie uzyskać takiego koloru jak zdrowe.

Przed zabiegiem dziąsła i usta zostają zabezpieczone specjalnym preparatem. Następnie nakładany jest żel wybielający. By aktywować preparat, zęby naświetla się lampą ledową o zimnym świetle. Taką procedurę powtarza się 3-4 razy (za każdym razem zmiana żelu i 20-minutowe naświetlanie). Daje to wrażenie mrowienia w zębach, jakby wewnątrz coś musowało. Przed zabiegiem i po nim można wziąć tabletkę przeciwbólową na wypadek dużej wrażliwości. Dyskomfort odczuwany podczas wybielania to przede wszystkim suchość w ustach.

Efekt stabilizuje się przez dwa tygodnie. W tym czasie trzeba zachować tzw. białą dietę, czyli jeść potrawy jasne, bez barwników; według reguły, że niewłaściwe jest to, co może zaplamić białą koszulę. Unikamy picia czerwonego wina, kawy, herbaty, kolorowych soków, jedzenia buraków, marchewki, niektórych owoców. Biel utrzymuje się przez okres około dwóch lat, zwłaszcza gdy do higieny używa się odpowiednich preparatów.

#3 Pacjenci boją się występującej nadwrażliwości.

– To prawda, w większości przypadków występuje, ale nie trwa dłużej niż kilkanaście godzin od zabiegu. Niestety nadwrażliwość występująca w trakcie i po zabiegu jest sprawą bardzo indywidualną i ciężko jest przewidzieć, kiedy oraz w jakiej formie się ona pojawi. Natomiast innych przyczyn powstawania nadwrażliwości zębów jest wiele, a do najczęstszych zaliczamy: zimno, gorąco, słodycze, kwaśne owoce i soki, odsłonięte szyjki zębowe, nieumiejętne szczotkowanie zębów (zbyt twarde szczoteczka, zła technika mycia, zbyt ścierne pasty).

Innym sposobem osiągnięcia wymarzonego koloru zębów jest nakładkowa metoda wybielania, polegająca na samodzielnym aplikowaniu preparatu wybielającego do indywidualnie wykonanej nakładki na zęby. Jednak preparaty do samodzielnej aplikacji w domu są znacznie słabsze o tych stosowanych w gabinecie. W zależności od pożądanego poziomu jasności zębów, kuracja wybielania trwa od trzech do dziesięciu zabiegów.

O Twój piękny, śnieżnobiały i szczery uśmiech zadba Soldent Klinika Estetycznej Ortodoncji i Implantologii, ul. Bagno 2 / LU 7, 00-112 Warszawa.

www.soldent.pl

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News