Usiądź ładnie

Krzesło to mebel na którym spędzamy bardzo dużo czasu. Siedzimy jedząc, pracując, czytając książkę czy rozmawiając. Jednak nie każdy z nas zwraca uwagę na czym siedzi, podczas wykonywania tych czynności. To błąd. Nie od dziś wiadomo, że otoczenie wpływa na nas w bardzo dużym stopniu. Na pewno poprzez otoczenie możemy sobie poprawić humor, dlatego ważne jest to na czym siedzimy. Przygotowaliśmy dla Was 5 kultowych krzeseł, które powinien kojarzyć każdy.

#1 Dal Eamesa

To dziecko amerykańskiego małżeństwa Charles i Ray Eames, które powstało już w latach 50-tych. Mimo że ma ponad 60 lat i do najtańszych nie należy, to nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Vitra DAL Eames Plastic Armchair

#2 Egg chair

Klasyk klasyków. Często nawet nie jesteśmy świadomi, że na nim siedzieliśmy. Można je znaleźć w ekskluzywnym sklepie z meblami, ale też w słynnej sieciówce – McDdonald’s.

egg chair

#3 Louis Ghost

Tu już nie będzie tak wygodnie. Ale przecież nie samą wygodą człowiek żyje. Krzesło inspirowane fotelem Ludwika XV zostało wykonane w całości z poliwęglanowego włókna. Model dostępny jest w różnych kolorach, ale najbardziej znany ‘duch’ jest przezroczyste.

louis ghost chair

#4 Eames Lounge Chair

Chyba nie ma bardziej popularnego fotela w Stanach Zjednoczonych. Jest jednym z najbardziej ekskluzywnych i pożądanych siedzisk na całym świecie. Jeśli nie możecie sobie na niego pozwolić (jak większość społeczeństwaz), możecie go obejrzeć w serialu „Mad Men” czy filmie „Iron Men”.

eames lounge chair

#5  S Chair

Minimalizm w designie pozornie nie rzuca się w oczy, jednak to krzesło zauważy każdy. Stworzone z jednego wygiętego kawałka plastiku do złudzeń przypomina literę S. Chociaż nie jest ono raczej jednym z najwygodniejszych modeli, to i tak cieszy się ogromną popularnością.

s chair

tekst | Paweł Taranowski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News