Urządzamy WC. Zalety stelaży podtynkowych

łazienka

Remont łazienki to doskonała okazja, by nie tylko podnieść poziom jej funkcjonalności i wygody użytkowania, ale też znacząco poprawić estetykę. Jednym z elementów, których montaż stanowi częsty obiekt rozważań inwestorów, jest stelaż podtynkowy. Zapraszamy do lektury artykułu, który pomoże znaleźć odpowiedź na pytanie, czy warto zastąpić tradycyjny sedes tym ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem. 

Czy system zabudowy sprawdzi się w małej łazience?

Niepodważalną korzyścią płynąca z montażu stelażu podtynkowego i zarazem pierwszą cechą, która już na pierwszy rzut oka odróżnia go od rozwiązań wolnostojących, jest integracja z pozostałymi elementami wyposażenia łazienki. Dzięki zabudowie możliwe staje się stworzenie jednolitej, znacznie łatwiejszej w projektowaniu aranżacji — to wartość trudna do przeceniane niezależnie od tego, czy planujemy urządzić łazienkę w stylu nowoczesnym, czy też wolimy skorzystać z bardziej klasycznych wzorców. Umiejętnie zaplanowany i starannie przeprowadzony montaż sprawi, że uzyskamy formę znacznie lżejszą wizualnie, a przy tym także bardzo funkcjonalną — stelaż podtynkowy może z powodzeniem odgrywać rolę samodzielnej półki lub przedłużenia już istniejącej zabudowy.

Właściciele mniejszych łazienek lub samodzielnych toalet o małym metrażu zwykle zastanawiają się, czy wykorzystanie stelaża podtynkowego nie będzie przyczyną dodatkowego ograniczenia ilości wolnego miejsca. Biorąc pod uwagę opisany wcześniej przykład funkcjonalnego wykorzystanie zabudowy, możemy pokusić się o stwierdzenie, że efekt instalacji może być wręcz odwrotny. Tym bardziej że na rynku dostępne są modele przeznaczone do niewielkich pomieszczeń. Możemy skorzystać ze stelaża w wersji slim, w określonych przypadkach na uwagę zasługują konstrukcje narożne. W przypadku typowych stelaży dowolność kształtowania zabudowy w praktyce ograniczona jest jedynie wyobraźnią użytkowników, a to sprawia, że rozwiązania te są niezwykle wszechstronne i sprawdzą się w łazience o każdej wielkości i kształcie.

Higiena i estetyka

Specyfika konstrukcyjna stelaża podtynkowego sprawia, że znacznie łatwiejsze staje się utrzymanie czystości. Nie mamy tu do czynienia z plątaniną rurek doprowadzających i odprowadzających wodę, monolityczna konstrukcja jest pozbawiona niedostępnych zakamarków, w których lubi gromadzić się brud. Dużo łatwiejszy jest dostęp do wszystkich miejsc, a to sprawia, że utrzymanie łazienki w czystości staje się zdecydowanie prostsze. 

Nie bez znaczenia jest też możliwość łatwego wykonania czynności serwisowych, czy też zmiany ewentualnych ustawień — wystarczy zdemontować przycisk spłukujący, by uzyskać dostęp do otworu technologicznego. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na stelaż podtynkowy Geberit, będący liderem w dziedzinie jakości i trwałości.

Omawiając zalety użytkowe, nie sposób zapomnieć o estetyce. Posłużmy się przykładem — kupując przycisk do Geberitu, możemy wybierać nie tylko między kształtami owalnymi i prostokątnymi. Do wyboru otrzymujemy kilka linii stylistycznych, różniących się kolorem, fakturą i sposobem wykończenia, a to sprawia, że nadanie naszej łazience elegancji i luksusu staje się wyjątkowo proste. Stelaż podtynkowy jest w tym przypadku doskonałym pomocnikiem.

 

Rate this post