Urocze kotki obalają 6 najpopularniejszych mitów dotyczących osób biseksualnych

Rysunek przedstawiający dziewczynkę trzymającą małego kotka

Biseksualność jest przedmiotem sporów i zamieszania nawet w samej społeczności LGBTQ+. Do tego stopnia, że istnienie tej grupy było w pewnym momencie całkowicie wypierane.

Jak jednak wykazały wyniki badań Center for Disease Control, osoby biseksualne mogą stanowić największą pojedynczą grupę wśród osób LGB, a tworzą ją zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Aby zwalczać błędne wyobrażenie na temat biseksualności, chiński artysta odpowiadający za Paws Of Pride połączył siły z aktywistką LGBTQ+ Jessie Page, obalając mity związane z osobami bi przy pomocy słodkich kotków. Uroczy komiks niesie z sobą przesłanie – nie jesteśmy etykietami.

Aby obejrzeć całość komiksu, kliknijcie strzałkę po prawej stronie poniższego postu.

Biseksualność tak naprawdę nie jest wcale skomplikowana. To po prostu odczuwanie pociągu seksualnego do więcej niż jednej płci. Biseksualność jest dowodem na to, że seksualność nie działa na zasadzie albo/albo. Indeksem biseksualności jest właśnie spójnik „i”. Ludzie niestety nadal lekceważą te osoby i uważają, że ich orientacja to wyłącznie kaprys – mówią pomysłodawcy projektu.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News