Upolujcie zwierzę i zjedzcie jego surowe mięso. Weganie, by przekonać do swoich racji, rzucili reszcie świata wyzwanie

Kobieta gryząca surowe mięso

Żyjemy w świecie, w którym z jednej strony promowany jest wegetarianizm i weganizm, a z drugiej — diety oparte wyłącznie na mięsie. Po której stronie jesteście?

Według jednego z weganów — najmniej naturalnym wyborem dla ludzi, jest właśnie spożywanie mięsa. Z niezwykle mocnym, graficznym przekazem rzucił on wyzwanie reszcie świata. Jeśli sądzicie, że jedzenie mięsa jest naturalne — upolujcie zwierzę własnymi rękami i zjedzcie jego mięso na surowo. Post miał na celu udowodnienie, że jedzenie mięsa nigdy nie było dla ludzi czymś naturalnym.

Jedna z komentujących kontrowersyjny post, postanowiła dać weganom małą lekcję dotyczącą ewolucji człowieka i tego, dlaczego wówczas dieta wegetariańska nie była wcale najrozsądniejszą opcją i z jakich powodów dzisiaj owszem — możemy nie jeść mięsa.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

1111 1 700 Upolujcie zwierzę i zjedzcie jego surowe mięso. Weganie, by przekonać do swoich racji, rzucili reszcie świata wyzwanie

Jedzenie surowego mięsa, a nie roślinności zapewniło naszym przodkom ewolucyjną przewagę nad naszymi potencjalnymi rywalami. Mięso ma wyższą wartość kaloryczną niż rośliny, dzięki czemu organizm pierwotnego człowieka miał zapewnioną energię niezbędną do zaawansowanego rozwoju mózgu. Można to nazwać pierwszym krokiem ewolucyjnym. Drugim, była nauka gotowania mięsa, zamiast jedzenia go na surowo. Miało to miejsce około 25 0000 lat temu i spełniało ten sam cel, co pierwszy krok, sprawiając dodatkowo, że spożywanie mięsa było łatwiejsze i dodatkowo zwiększało jego zawartość kaloryczną. Gdybyśmy nie nauczyli się gotować i jeść mięsa, nie byłoby nas tutaj.

Jedynym powodem, dla którego dzisiaj ludzie mogą bez problemu przetrwać na diecie czysto wegetariańskiej lub wegańskiej, jest szeroki dostęp do pożywienia, które może je zastąpić. A to także zasługa naszych przodków, którzy jedli mięso.

Jeśli nadal chcesz prowadzić dyskusję o tym, co jest bardziej naturalne dla ludzi, uświadom sobie najpierw, że dieta wegetariańska jest możliwa wyłącznie dzięki naszemu nowoczesnemu stylowi życia. Nasi przodkowie nie przetrwaliby w ten sposób.

Według naukowców ten komentarz ma rację bytu. Nie bylibyśmy tym, czym jesteśmy dzisiaj bez mięsa na pewnym etapie ewolucyjnym. Z punktu widzenia zdrowia, mięso jest bogate w białko, witaminę B-12 oraz jest dobrym źródłem żelaza. Oczywiście w dzisiejszych czasach znacznie łatwiej jest znaleźć te suplementy w innych produktach.

Przekonując kogoś do diety wegetariańskiej, czy wegańskiej musimy pamiętać o tym, że nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie uciekają w stronę tego stylu życia — od kwestii zwierzęcych, po środowiskowe. Ale jeśli planujesz zostań weganem / wegetarianinem, upewnij się, że zmiana ta będzie na pewno dobra dla Twojego zdrowia. Wegetarianizm może być zdrowy, ale jeśli nie masz odpowiedniego planu żywieniowego, niekoniecznie oznacza to, że będziesz zdrowszy.

3.7/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News