moda

Uniqlo otwiera się w Polsce – kiedy i gdzie

Uniqlo, japońska marka odzieżowa, otwiera swój pierwszy sklep w Polsce. Firma oferuje minimalistyczne ubrania i akcesoria, które zdobyły już tysiące miłośników na całym świecie. Otwarcie planowane jest już na jesień, a sklep zlokalizowany będzie w samym sercu Warszawy, a dokładniej w Domach Towarowych Wars Sawa Junior. Poznajcie historię marki i jej stylistykę.

Uniqlo – światowy gigant z rodzinnymi korzeniami

Uniqlo jest jednym z konkurentów dla firm takich jak H&M czy Zara. W swoim portfolio ma ponad 2 tysiące sklepów na świecie, a roczne obroty ze sprzedaży plasują się na poziomie 19 milionów dolarów. Jak jednak to wszystko się zaczęło? 

Tadashi Yanai znalazł się w sprzyjającej sytuacji do rozwijania działalności, gdyż na początku lat 70′ odziedziczył po ojcu 22 sklepy krawieckie. Do 1984 roku marka funkcjonowała pod nazwą Ogori Shoji, później Yanai postanowił kreować swoją własną wizję i sieć nazwano Unique Clothing Warehouse. Po kilku latach, nazwa została skrócona, lecz omyłkowo zarejestrowano nazwę jako Uniqlo zamiast Uniclo – i tak pozostało aż do dzisiaj. Marka przyciąga coraz większe zainteresowanie miłośników minimalistycznej mody, a ilość otwieranych sklepów wzrasta z roku na rok.

 

Dążymy do tego, aby stać się firmą, która jest pierwszą i najlepszą na świecie – taką, która osiąga to, czego świat nigdy wcześniej nie widział i w znaczący sposób wnosi wkład w społeczeństwo – mówi Tadashi Yanai, przewodniczący, prezes i dyrektor generalny Fast Retailing Group.

 

Uniqlo – stylistyka marki

zdjęcie: Uniqlo Styling Book

– Niezmiernie cieszymy się, że po raz pierwszy w Polsce będziemy mogli osobiście spotkać się z klientami i przybliżyć im LifeWear. Decyzję o otwarciu sklepu stacjonarnego oparliśmy na doświadczeniach związanych z funkcjonowaniem sklepu internetowego Uniqlo w Europie. Wierzymy, że warszawski pop-up store pozwoli nam jeszcze lepiej poznać polski rynek i opracować długoterminowe plany z nim związane – mówi prezes Uniqlo Europe, Taku Morikawa. 

zdjęcie: Uniqlo Styling Book
zdjęcie: Uniqlo Styling Book
zdjęcie: Uniqlo Styling Book

Zobacz też: Jacquemus powraca na jesień 2022

Komentarze
4,5/5 - (2 votes)
Anna Ciesielska

Recent Posts

Trampki męskie w eleganckiej odsłonie – stylizacje

Trampki męskie to uniwersalny dodatek, którego nie powinno zabraknąć w żadnej szafie. Jak się okazuje,…

1 dzień ago

Strefa czystego transportu w Warszawie od lipca 2024

Masz auto z 2005 roku albo starsze? Od lipca 2024 nie wjedziesz nim do centrum…

3 dni ago

Soccer Mommy śpiewa w grze The Sims 4: Licealne lata

The Sims to wyjątkowa gra pod kątem muzycznym, ponieważ na przestrzeni lat coraz więcej artystów…

3 dni ago

Chora na siebie – czarna komedia [Zapowiedź]

Zapowiada się przezabawna komedia o świecie, w którym wszyscy walczą o popularność. Tu nie chodzi…

4 dni ago

Czy filmy lepsze od książek istnieją? 7 przykładów

Czy filmy lepsze od książek istnieją? – to pytanie, które zazwyczaj zanika pod wpływem licznych…

4 dni ago

Niebezpieczni dżentelmeni. Witkacy i nic więcej? [recenzja]

Pierwsze zapowiedzi filmu Niebezpieczni dżentelmeni były naprawdę intrygujące. Zagadka kryminalna z (przyszłymi) tuzami polskiej nauki…

1 tydzień ago