Ufomammut już w środę we Wrocławiu

Włoskie trio Ufomammut  w ramach swojej europejskiej trasy wystąpi 28 października we wrocławskim klubie „Firlej”. Będzie to jedyny koncert zespołu w Polsce.

Ufomammut – włoskie trio założone w 1999 roku przez trzech muzyków: Poie, Urlo i Vita. Światową sławę zyskali grając psychodeliczny sludge. Ich długie utwory okraszone transowymi partiami wokalnymi, łączą w sobie masywne riffy z wizjonerstwem w stylu Pink Floyd. Muzyka Ufomammut ewoluowała od pierwotnej psychodelii z debiutanckiej płyty „Godlike Snake” po bardziej dojrzałe i złowrogie granie z późniejszych albumów. Zespół nigdy nie osiadł na laurach i nie stanął w miejscu, przez cały czas niestrudzenie poszukuje swojej własnej muzycznej drogi, dzięki czemu zyskuje wciąż nowe rzesze fanów oraz budzi niesłabnące zainteresowanie. Członkowie grupy współtworzą także kolektyw Malleus Rock Art Lab, który słynie z autorstwa wspaniałych plakatów zdobiących Asymmetry Festival oraz koncerty gwiazd muzyki alternatywnej z całego świata.Ufomammut to zespół, który zrozumieć można w pełni dopiero doświadczając go na żywo – ich przytłaczające brzmienia i kosmiczne odloty dopiero w wydaniu scenicznym ujawniają swoją pełną moc. Występy Włochów stanowią monumentalne spektakle redefiniujące słowo „ciężar”.

Merkabah – warszawski zespół grający oryginalną mieszankę post-hardcore’a i free jazzu. Zespół w trakcie swojej kariery odszedł od post-rockowych korzeni, ewoluując w stronę rocka psychodelicznego i jazzu. W ich muzyce pobrzmiewają echa późnego King Crimson, Soft Machine lub God.  Ich ostatnie wydawnictwo, ubiegłoroczny „Moloch” zwraca uwagę swoją intensywnością, podkreślaną przez potężnie brzmiącą perkusję i wściekle brzmiący saksofon.

28 października 2015, Wrocław, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56. Start: 20:00

Bilety: 35 zł – przedsprzedaż, 45 zł – dzień koncertu, dostępne w serwisach www.ekobilet.pl,www.TicketPro.pl, salonach Empik, MediaMarkt, Saturn oraz w Firleju, a także na stronie www: http://firlej.wroc.pl/ (cena 35 zł).

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News