Twórcy „Family Guy” rezygnują z żartów o LGBTQ+

Animowane postaci na tle tęczowych balonów

Family Guy to klasyk komedii zaraz obok The Simpsons. Obecny na ekranach od prawie 20 lat (czujcie się w tym momencie staro?), serial znany był ze swoich kontrowersyjnych żartów, które wszyscy kochali.

Twórcy serialu postanowili jednak zmienić nieco strukturę i po prawie dwóch dekadach zrezygnować z żartów ze społeczności LGBTQ+. Producenci wykonawczy Family Guy — Alec Sulkin i Rich Appel, stwierdzili, że to naturalna kolej rzeczy — czasy się zmieniają, zmienić muszą się też żarty.

Czytaj również: Ponad połowa społeczności LGBTQ+ cierpi z powodu depresji i innych zaburzeń

W wywiadzie dla TV Line Sulkin przyznał: Gdy będziecie oglądać odcinki z 2005, czy 2006 i porównacie je do tych z 2018 lub 2019, znajdziecie kilka różnic. Powiedzmy sobie szczerze: zrozumieliśmy, że to, z czego można było żartować kilka lat temu, teraz dla niektórych może być niekomfortowe.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Serial jest obecny na ekranach od 20 lat, to bardzo dużo, jeśli spojrzymy przez pryzmat zmian kulturowych. To nie jest tak, że obawiamy się, że stacja nie pozwoli nam na pewne żarty, nie. Po prostu my także się zmieniliśmy — dodał Appel.

Słuszna decyzja?

https://www.youtube.com/watch?v=_JMRNX_PeUU

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News