Twój mały jedzie na twardo ? Stop zburzeniom erekcji! ?

Stop zaburzeniom erekcji Banan kiss

Zaburzenia erekcji mogą przyczynić się do załamania się życia seksualnego w związku i pogorszenia relacji między partnerami. Problemy ze wzwodem zazwyczaj negatywnie wpływają też samopoczucie mężczyzny, a co więcej, mogą świadczyć o problemie zdrowotnym. Jak zatem radzić sobie z problemami z potencją i co właściwie powinno wzbudzić zaniepokojenie? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Zaburzenia erekcji – kiedy możemy o nich mówić?

Chociaż z zaburzeniami erekcji zmaga się wielu mężczyzn, impotencja nadal w wielu przypadkach jest tematem tabu. Co za tym idzie, znaczna część panów nie wie, jak reagować na zaburzenia wzwodu oraz czym w ogóle jest impotencja.

Zacznijmy od tego, że o prawidłowej erekcji mówimy wtedy, gdy wystarcza ona do odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego. Uznaje się zatem, że prawidłowy wzwód występuje wtedy, gdy penis ma sztywność na poziomie minimum 60%. Jednak już systematyczne zmniejszanie się sztywności członka może budzić podejrzenia (np. gdy mężczyzna miewa nieco słabszy wzwód, gdy wcześniej był on bardzo silny).

Z definicji impotencja jest dysfunkcją seksualną objawiającą się niemożnością uzyskania (lub utrzymania) wzwodu w stopniu wystarczającym do odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego mimo odczuwalnego podniecenia. Przy czym trzeba zaznaczyć, że sytuacje, by można było mówić o impotencji, powinny powtarzać się regularnie lub utrzymywać przez dłuższy czas. Sporadyczne braki wzwodów mogą być bowiem normalne.

Sposoby na poprawę erekcji

Uzyskanie erekcji jest uzależnione od psychiki oraz prawidłowej pracy układu hormonalnego, sercowo-naczyniowego i nerwowego. Przyczyny zaburzeń wzwodu bywają zatem różne, a to one decydują o tym, jakie działania na poprawę erekcji należy wdrożyć:

  • lek na potencję bez recepty – zdarza się, że krew nie dochodzi do ciał jamistych członka w wystarczającej ilości, a wtedy niezbędne jest rozszerzenie naczyń krwionośnych. Doraźnym rozwiązaniem bywa wówczas lek na potencję z syldenafilem, taki jak Actigra lub Actigra Forte;
  • leczenie przyczyny somatycznej – impotencja często jest powodowana chorobą układu sercowo-naczyniowego, endokrynologiczną lub schorzeniem neurologicznym. Wówczas konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia;
  • usunięcie przyczyny psychicznej – w medycynie istnieje coś takiego jak impotencja psychogenna, czyli spowodowana czynnikami psychicznymi. Jeżeli przyczyną zaburzeń erekcji jest depresja, stany lękowe, przewlekły stres, traumy lub kompleksy na tle seksualnym, rozwiązaniem jest terapia u psychologa lub seksuologa;
  • inny styl życia – impotencji sprzyja brak ruchu, nadużywanie alkoholu i używek oraz niezdrowa dieta. W takiej sytuacji warto podjąć aktywność fizyczną, ograniczyć alkohol i papierosy oraz wdrożyć zbilansowaną dietę.

Pamiętaj, że zaburzenia erekcji nie są równoznaczne z „utratą męskości”, więc nie należy ich ukrywać przed partnerką. Jednocześnie zaznaczamy, że mogą one świadczyć o poważnych dolegliwościach zdrowotnych, więc gdy członek często „odmawia posłuszeństwa”, wskazana jest wizyta u lekarza.

Zobacz też: Dlaczego facetów interesuje rozmiar penisa twojego ex?

Dlaczego facetów interesuje rozmiar penisa twojego ex?

Zobacz też: Penis jak się patrzy

Penis jak się patrzy

 

Oceń artykuł. Autor się ucieszy

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News