Turcja. Śródziemnomorski klimat i luksus trzy godziny lotu z Warszawy

Dziewczyna z rakietą tenisową

Gdy zima w Polsce przypomina niekończący się listopad, lepiej byłoby przenieść się na południe. Spędzać czas w barze przy plaży i korzystać z wygód pięciogwiazdkowego hotelu, zamiast szukać na polskim niebie przebłysków wiosny? Rzuć wszystko i podaruj sobie odrobinę luksusu lub po prostu dobrego wypoczynku w śródziemnomorskim klimacie! Jest to możliwe tylko trzy godziny lotu z Warszawy.

Na zaproszenie linii lotniczych Corendon Airlines mieliśmy okazję spędzić trochę czasu w miejscowości Belek w Turcji w przepięknym hotelu Calista Luxury Resort. Nie bylibyśmy sobą gdyby przy tej okazji nie powstała sesja zdjęciowa prezentująca uroki tego miejsca. Belek to miasteczko w prowincji Antalya na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Region Belek rozciąga się na zielonej równinie, bogatej w kanały wodne – odgałęzienia rzeki Köprü Çayı.

Krajobraz urozmaica pasmo górskie Taurus z licznymi malowniczymi wąwozami i starożytnymi ruinami. Miasto i okolice oferują atrakcje turystyczne dla każdego. Piękne plaże, zabytki z czasów Starożytnej Grecji i Imperium Rzymskiego, sporty wodne, tenis i przede wszystkim golf. Kilka miejsc polecamy szczególnie: ruiny starożytnego miasta Side i jego amfiteatr, wodospad Kursunlu z jaskinią, do której można wejść tylko przez lustro wody, Plaża Kleopatry w Alanya. Stare miasto w Antalya również warto zobaczyć, żeby poczuć jego współczesny, studencki klimat.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Calista Luxury Resort

Hotel Calista Luxury Resort został zaprojektowany we współpracy z domem mody Versache i charakteryzuje go delikatna, stonowana elegancja. Wszystko jest tu dopracowane i przemyślane. W jego budowę były zaangażowane firmy z Niemiec i Wielkiej Brytanii, dzięki czemu obiekt spełnia wszelkie europejskie normy. Trzeba przyznać, że w tym przypadku pięć gwiazdek w pełni oddaje standard, jaki oferuje Calista. Doceniło to wielu znamienitych gości jak choćby Barack Obama.

W zależności od potrzeb można tu znaleźć optymalne warunki do wypoczynku lub nawet pracy jeżeli ktoś jest cyfrowym nomadem. W sezonie na gości czeka cała gama atrakcji w otoczeniu pięknej przyrody. Cały teren hotelu jest przepełniony bogatą roślinnością. Jednak nam przypadł do gustu klimat poza sezonem, czyli od listopada do marca. W lutym temperatura waha się między 15 a 20 ℃, hotel nie ma pełnego obłożenia, dzięki czemu jest cicho i wyjątkowo przyjemnie. Można korzystać z  całej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej: korty tenisowe, boiska do koszykówki i piłki nożnej, rowery, kilka rodzajów sauny i siłownia z zawsze uśmiechniętym trenerem. Hotel oferuje pyszne jedzenie. Uprzedzamy, że dla osób na diecie będzie to poważna próba charakteru, zwłaszcza że Turcja jak wiele krajów basenu Morza Śródziemnego jest kulinarnym rajem, a tutejszy szef kuchni bezwzględnie to wykorzystuje.

Raj golfistów

Belek jest rajem golfistów. Dla porównania w Polsce jest około 18 pól golfowych rozsianych po całym kraju, a w samym Belek jest ich obecnie 21… Pola golfowe w Belek są uznane za jedne z najlepiej zorganizowanych pod kątem infrastruktury sportowej, co potwierdza obecność największych sław tego sportu jak Tiger Woods, Rory McIlory, Henrik Stenson czy Ian Poulter oraz prestiżowe nagrody instutucji branżowych. Ich utytułowanie w bliskim sąsiedztwie plaż tym bardziej wpływa na wspaniały relaks. Niezwykłe są też ich krajobrazy pełne zieleni i zróżnicowanej przyrody oraz lasów piniowych i eukaliptusowych.

Corendon Airlines

Corendon Airlines, należą do uznanej Grupy Turystycznej Corendon pochodzącej z Turcji i powstały w 2005. Firma zaczynała przygodę z lotnictwem od dwóch Boeingów 737-300, a dziś przewozi 4 miliony pasażerów rocznie. Corendon Airlines otrzymał wiele prestiżowych nagród branżowych i certyfikatów, np.: certyfikat zadowolenia klienta ISO 10002, wyróżnienie IOSA, 7 gwiazdek w globalnym badaniu porównawczym AirlineRatings.com dotyczącym bezpieczeństwa, 4 miejsce wśród najczystszych linii lotniczych na świecie pod względem ilości emisji dwutlenku węgla na pasażera według Komisji Atmosfair.

Corendon w Polsce

Po uzyskaniu wizerunku renomowanej marki w takich krajach jak Niemcy, Holandia i Belgia linie zwiększają inwestycje na polskim rynku. W sezonie letnim 2020 Corendon Airlines poleci do Antalyi, Rodos oraz Heraklionu z największych polskich miast – Warszawy, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Katowic. Corendon należy do linii optymalnych cenowo, jednak jakość obsługi pasażerów i fakt lata z głównych portów lotniczych, co stawia je pod względem wygody w kategorii premium.

Grupa Corendon

Do Grupy Turystycznej Corendon, poza liniami lotniczymi, należą również wspaniałe hotele zlokalizowane na całym świecie – 4 hotele w Turcji, 3 w Amsterdamie, 1 na Ibizie i 2 na karaibskiej wyspie Curaçao.

Tak wygląda Calista Luxury Resort w lutym.
Modelka: Anita Klimczuk @anita_klimczuk
Zdjęcia: Krzysztof Grabań @nocotykrzysztof

IMG 4677 3 Turcja. Śródziemnomorski klimat i luksus trzy godziny lotu z WarszawyIMG 4684 copy Turcja. Śródziemnomorski klimat i luksus trzy godziny lotu z Warszawy IMG 4672 copy Turcja. Śródziemnomorski klimat i luksus trzy godziny lotu z Warszawy IMG 4633 Edit Turcja. Śródziemnomorski klimat i luksus trzy godziny lotu z Warszawy IMG 4603 Edit Edit Turcja. Śródziemnomorski klimat i luksus trzy godziny lotu z WarszawyIMG 4753 copy Turcja. Śródziemnomorski klimat i luksus trzy godziny lotu z Warszawy

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News