Tumblr został sprzedany, ale zakaz publikowania pornografii pozostanie. Dlaczego?

Zrzut ekranu ze strony tumblr

Mokry sen o tym, że Tumblr zostanie kupiony przez Pornhub niestety nie spełnił się. Strona została kupiona przez firmę, która jest właścicielem platformy WordPress.

Po zakazie publikowania treści +18, Tumblr z miesiąca na miesiąc odnotowywał coraz to bardziej katastrofalny spadek odsłon strony i aktywności użytkowników. I chociaż w maju Pornhub wyrażał chęć zakupienia Tumblr i przywrócenia czasów jego dawnej świetności, do transakcji finalnie nie doszło. Kto nie pamięta tego wydarzenia, niech kliknie tutaj: Czy Tumblr odzyska miano ostatniego bastionu erotyki w mediach społecznościowych? Pornhub planuje zakup serwisu.

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Tumblr jest aktualnie własnością Automattic Inc i chociaż kwota pozostaje tajemnicą, krążą pogłoski, że firma kupiła Tumblr za mniej niż 10 milionów dolarów.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Matt Mullenweg, dyrektor generalny Automattic Inc w wywiadzie dla Hacker News powiedział, że firma jako nowy właściciel strony nie planuje zdejmować zakazu publikowania treści dla dorosłych.

Treści dla dorosłych nie są naszą mocną stroną. Stwarzają multum potencjalnych problemów – ze sklepami, aplikacjami, dostawcami płatności, zaufaniem i bezpieczeństwem. Chociaż osobiście mam bardzo liberalne poglądy na te sprawy, to jeśli mówimy o firmie, poglądy te są zupełnie inne.

Co przyniesie przyszłość Tumblrowi? Mało prawdopodobne, że strona przeżyje swoją drugą młodość. Pozostaje nam czekać na decyzje nowych administratorów.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News