Trzy powody, dla których warto kupić meble z naturalnego drewna

drewniana kuchnia

Zastanawiasz się właśnie nad tym, czy warto zainwestować w komplet z litego drewna do salonu, jadalni lub sypialni? Naturalny surowiec zdecydowanie wraca do łask, choć właściwie zawsze jest mile widziany i utożsamiany z dobrym gustem. Poznaj najważniejsze zalety mebli wykonanych z naturalnego, litego drewna, a na pewno nigdy więcej w twoim domu nie zagości inny materiał!

Zakup na lata

Dobrej jakości drewniana szafa, krzesło czy też łóżko mogą posłużyć przez wiele lat. Przy odpowiedniej konserwacji można je nawet przekazać następnym pokoleniom. Meble z litego drewna są bardzo wytrzymałe, nie tracą oryginalnego kształtu czy też koloru. Jeśli na dodatek wybierze się uniwersalne modele, to mieszkanie będzie wyglądać modnie zarówno teraz, jak i za kilkadziesiąt lat.

Oczywiście drewno drewnu nierówne, dlatego trzeba umiejętnie wybrać gatunek, z którego są wykonane meble. Wyjątkową trwałością wyróżniają się zwłaszcza egzotyczne drzewa – wykonane z nich produkty często radzą sobie świetnie nawet z wilgocią. Nie bez powodu w przeszłości arystokraci przywozili meble z Indii i innych odległych zakątków świata. Z rodzimych gatunków na uwagę na pewno zasługuje solidny dąb

Niepowtarzalność

W przypadku naturalnego drewna pozostawiane są wszystkie sęki i słoje, nie jest zmieniany także kolor charakterystyczny dla danego gatunku. Drewniane meble to zatem idealna propozycja dla osób, które cenią unikatowość. W sklepie internetowym Table4U każdy stół czy szafka ma niepowtarzalną strukturę, co zdecydowanie dodaje uroku. To dość spora różnica w porównaniu z imitacją drewna o idealnie równym kolorze i braku jakichkolwiek „niedoskonałości”.

Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że każdy mebel z litego drewna opowiada swoją historię. Każdy kawałek drewna jest nieco inny, dlatego nawet ten sam projekt stolika kawowego będzie u każdego klienta wyglądał nieco inaczej. Mebel wykonany z tego samego gatunku drewna może mieć nieco jaśniejszy lub ciemniejszy odcień, a także mniej lub bardziej widoczne słoje, sęki i przebarwienia.

Elegancki wygląd

Naturalne drewno zawsze wygląda bardzo solidnie, zwłaszcza jeśli postawi się na luksusowe gatunki. W ten sposób można wprowadzić do pomieszczenia atmosferę ekskluzywności i wytworności. Nawet bardzo nowoczesne projekty prezentują się niesamowicie elegancko, gdy meble są wykonane z wysokiej jakości drewna. Z czasem naturalny surowiec zmienia również nieco swój wygląd, co jedynie dodaje mu szlachetności.

Ponadto meble z litego drewna z oferty sklepu Table4U są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Nie ma możliwości rozklejenia się czy też powstania niezbyt estetycznych odprysków już po kilku sezonach. Odpowiednia konserwacja i ochrona przed uszkodzeniami sprawią, że drewniane meble będą w idealnym stanie nawet po wielu latach. Ponadto drewno nie przyciąga kurzu, więc łatwo zachować efekt schludności.

Rate this post