Trzy obrazy namalowane przez Adolfa Hitlera wkrótce trafią na aukcję w Berlinie

Obraz z podspiem A Hitler

Berlin. Trzy akwarelowe obrazy. Jeden przedstawia górski krajobraz, drugi rzekę, trzeci mężczyznę siedzącego obok drzewa. Tak naprawdę nic nadzwyczajnego, gdyby nie podpis. A. Hitler.

Przed wybuchem I wojny światowej, bez grosza wówczas przy duszy Adolf, zarabiał na utrzymanie jako malarz w Monachium, wykonując dziesiątki pocztówek i obrazów za drobną gotówkę.

Obrazy zostaną wystawione niedługo w berlińskim domu aukcyjnym, a właściciele mają nadzieję, że sprzedadzą je za kilka tysięcy euro. Chociaż, jak sami przyznają — obrazy nie mają żadnej wartości artystycznej, a zainteresowanie ich zakupem może wynikać jedynie z faktu, że ich autorem jest właśnie Hitler.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Chociaż są setki obrazów namalowanych przez Adolfa, to większość z nich znajduje się w rękach armii USA, która skonfiskowała je po tym, jak alianci pokonali jego reżim. Kolekcja nie ujrzała jednak nigdy światła dziennego. Na rynku krąży też wiele fałszywych obrazów, ale te trzy, które pojawią się na aukcji, zostały uwierzytelnione certyfikatem autentyczności. Poprzedni właściciele obrazów chcą pozostać anonimowi.

Obraz przedstawiający mężczyzne nad rzeką Obraz przdstawiający górski widok

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News