Trzeci album The Dumplings: Mroczny i tajemniczy „Raj”

Okładka płyty zespołu The Dumplings

Nie będzie nadużyciem, jeśli powiemy, że The Dumplings sami są sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Ich najnowsza płyta została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez nich samych!

Trzeci krążek zespołu, zatytułowany Raj, z którym witamy się dzisiaj to wciąż charakterystyczny dla The Dumplings elektropop, jednak znacznie dojrzalszy niż do tej pory. Co więcej, na płycie znajdziemy utwory wyłącznie w języku polskich, co w porównaniu z poprzednimi wydawnictwami zespołu jest nowością i nowym rozdziałem w karierze.

Album promuje teledysk do tytułowego utworu z płyty, w roli głównej w klipie występuje aktor filmowy i teatralny – Rafał Mohr, a reżyserii podjął się Piotr Matejkowski.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy.

W warstwie lirycznej, wszystkich 8 utworów, można znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu Zapach kobiety, literatury Tołstoja i Cortazara.

Płyta jest już dostępna w wersji fizycznej i cyfrowej, także na serwisach streamingowych. Zamówić płytę możecie tutaj.

A jak Wasze wrażenia po przesłuchaniu płyty? Piszcie!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News