Trwałe i bezpieczne farbowanie włosów – czy to możliwe?

Farbowanie włosów bezpieczne

Farbowanie włosów to bardzo popularny zabieg – pozwala na pokrycie siwych włosów, ale również na kontrolowaną zmianę image’u. Stosowane jest przez młodsze i starsze osoby, przez kobiety i mężczyzn. Czy możliwe jest farbowanie z długotrwałym efektem, które nie niszczy, ale wręcz pielęgnuje nasze włosy? Poznaj Garnier Color Sensation – linię trwałych kremów koloryzujących.

Farby Garnier Color Sensation w formie kremu

Czym różnią się kremy koloryzujące od klasycznych farb do włosów? Zwykle są łagodniejsze, bo zawierają mniej amoniaku (albo nie zawierają go wcale). Z tego względu niektórzy uważają je za mniej skuteczne, jednak sięgając po odpowiednie, sprawdzone formuły, możemy spodziewać się intensywnego i trwałego efektu. Dobre kremy radzą sobie również z siwymi włosami.

Kremy koloryzujące są lubiane za konsystencję – gęstą, dobrze rozprowadzającą się i niespływającą z włosów. Dzięki temu domowa aplikacja jest prosta i skuteczna. Najlepsze produkty, takie jak np. farba do włosów Garnier Color Sensation, mają formuły z intensywnymi pigmentami, dbające o pełne pokrycie i długotrwały efekt. Gdzie możemy je kupić? Np. w drogerii, również tej działającej online. Dostępne są pełne zestawy do koloryzacji, wraz z mleczkiem utrwalającym, odżywką i rękawiczkami.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Farby Garnier Color Sensation zawierają nie tylko wyraziste barwniki, ale i składniki pielęgnujące. Odżywka, którą należy nałożyć po koloryzacji, działa dobroczynnie na włosy dzięki naturalnym wyciągom, np. z dzikiej róży. Zabieg nie tylko odświeża kolor, ale również nadaje fryzurze zdrowy wygląd. Włosy są bardziej miękkie, gładkie i lśniące. Wybór farby do jedno; co jeszcze możesz zrobić, aby Twoja koloryzacja była bezpieczna i trwała?

Przed farbowaniem, w trakcie i po…

Właściwe farbowanie zaczyna się jeszcze przed zabiegiem – i kończy dopiero po nim. Nie każdy pamięta o tym, aby zrezygnować z mycia włosów w dniu koloryzacji. Dlaczego jest to takie ważne? Skóra głowy wydziela naturalny łój, który pokrywa włosy, chroniąc je przed czynnikami zewnętrznymi. Usuwając go, narażamy pasma na większe przesuszenie, dlatego warto powstrzymać się od mycia przez jeden dzień. Nie doprowadzajmy do nadmiernego przetłuszczenia – zwłaszcza jeśli nie będziemy nakładać farby samodzielnie.

farbowanie włosów garnier

Podczas zabiegu koloryzującego powinniśmy przestrzegać zaleceń producenta. Wszystkie farby Garnier Color Sensation zawierają instrukcję, która jasno opisuje, jak zrobić to skutecznie i bezpiecznie. Aby nie osłabiać struktury włosa, nie należy przedłużać wskazanego czasu trzymania farby na włosach. Nie zapominajmy też o nałożeniu odżywki, która ma na celu zadbanie o kondycję po tym dość inwazyjnym zabiegu.

Jak dbać o włosy po farbowaniu? Producent Garnier Color Sensation zaleca, aby unikać mycia ich szamponem przez około dwa dni – żeby pigment dokładnie wniknął. Ważne jest też stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych przeznaczonych do włosów farbowanych. Odpowiedni szampon będzie chronił kosmyki przed zbyt szybkim blaknięciem, a odżywka – wzmacniać i regenerować. Ponieważ włosy poddawane regularnej koloryzacji są podatne na niszczenie, pamiętajmy o regularnym nakładaniu odżywki i maski.

Tylko krok od wspaniałego efektu

Odpowiednio dobrana farba może odmienić życie – nowy wygląd to nowe możliwości. Pięknie dopasowany odcień pozwala poczuć się świetnie we własnej skórze – taka radość jest dostępna za niewielkie pieniądze! Farbę do włosów Garnier Color Sensation polecamy zarówno początkującym, jak i zaawansowanym – jest prosta w aplikacji, zawiera odżywcze składniki, a bogata paleta barw sprawia, że każdy znajdzie idealny odcień dla siebie.

Zobacz też: Mckenna Grace z debiutancką piosenką w filmie „Pogromcy Duchów. Dziedzictwo”

Mckenna Grace z debiutancką piosenką w filmie „Pogromcy Duchów. Dziedzictwo”

Tego nie oglądaj! Powitajcie nowy, obrzydliwy „trend”: sztuczne włosy w… nosie?

Powitajcie nowy, obrzydliwy „trend”: sztuczne włosy w… nosie?

 

Artykuł sponsorowany

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News