Trumna, grób i trup. Istnieje „pogrzebowy” zestaw LEGO, który ma pomóc w walce z traumą

Klocki lego przedstawiające grób, trumnę i koparkę

Śmierć to dość niezręczny temat dla większości społeczeństwa. Raczej unikamy rozmów o śmierci albo rozważań na jej temat. Czy chcemy, czy nie śmierć dotyczy każdego z nas.

Przez ten brak rozmów na temat śmierci i przeżywania żałoby, często, gdy przychodzi moment pożegnania się z bliskim, nie wiemy, jak reagować, a proces gojenia ran po stracie ukochanej osoby wydaje się być nie do wytrzymania.

Bestattungsmuseummuzeum dedykowane pogrzebom, znajdujące się w Wiedniu, postanowiło przełamać tabu śmierci, tworząc zestawy LEGO przedstawiające sceny nierozerwalnie z tym tematem związane.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Pomysł został zainicjowany w 2018 roku. Załoga muzeum zastanawiała się, jak pomóc ludziom — a szczególnie tym najmłodszym, w przeżywaniu żałoby. Takim właśnie sposobem, zbudowali oni z klocków LEGO między innymi krematoria, grób z koparką, rodzinę w żałobie oraz dwa martwe ciała — kobiety i mężczyzny.

Stworzone zestawy mają pomóc przy terapiach leczeniach traum w Wiedeńskim Stowarzyszeniu Psychoterapeutów. Można je także zakupić — ceny wahają się od 30 do 100 euro. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Klocki lego przedstawiające rodzinę ubraną na czarno, trupa i pracownika zakładu pogrzebowego Samochód z klocków Lego Krematorium z klocków LEGO Bryczka z dwoma koniami z klocków LEGO Samochód z klocków LEGO do przewożenia zwłok

1/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News