Truizm truizmem pogania: dziwne myśli znanych ludzi

Mężczyzna z wąsem podpierający twarz ręką

Truizm, stwierdzenie prawdziwe, ale banalne, znane wszystkim albo zbyt błahe, aby warto było je wygłaszać. Wybraliśmy dla was kilka przykładów truizmów wygłoszonych między innymi przez Fryderyka Nietzschego, czy Alberta Einsteina.

1. Bracie, raz to sobie zapamiętaj – mało rób a dużo stękaj, Fryderyk Nietzsche

http://www.jhunewsletter.com/wp-content/uploads/2013/10/B7_albert_einstein.jpg

Oj Frycek, Frycek… Co by nie mówić, cytat ten dobrze oddaje mentalność samego autora, który jak wiemy zdecydowanie wolał narzekać niż szukać rozwiązań. Cóż, nadludziom widocznie uchodzi więcej. W każdym razie nie polecamy.

2. Człowiek jest nieszczęśliwy tylko dlatego, że nie wie, iż może być szczęśliwy, Fiodor Dostojewski

http://marccortez.com/wp-content/uploads/2012/02/dostoyevsky.jpg

Naprawdę? Chyba każdy miłośnik literatury ceni sobie twórczość tego pana, jednak tym cytatem rozwalił system. Żeby to było takie proste, PAC! magiczna różdżka i jesteśmy szczęśliwi. Niestety, w życiu rzeczy rzadko dzieją się, bo po prostu tego chcemy. Minus dla Fiodora za banał.

3. Światem rządzi wyobraźnia, Napoleon Bonaparte

http://knarf.english.upenn.edu/Gifs/napoleon.gif

No nie bardzo. Chociaż oczywiście fajnie by było. Kto na świecie żyje, wie, że rządzi nim raczej pieniądz niż siła naszej wyobraźni. Wiadomo, że od siedzenia w lochu na wyspie Świętej Heleny mogło się trochę Napoleonowi pomieszać i chociaż podobno nadzieja matką głupich, to każda matka swoje dzieci kocha.

4. Największym wynalazkiem ludzkości jest procent składany, Albert Einstein

http://www.jhunewsletter.com/wp-content/uploads/2013/10/B7_albert_einstein.jpg

Co tam koło, elektryczność czy samochód. Procent składany to jest to! Traktujemy jednak powyższy cytat z przymrużeniem oka, bo pamiętamy, iż pan Einstein był naukowcem, a ci, jak wiadomo są trochę na bakier z rzeczywistością dostępną zwykłym śmiertelnikom. Słowa śmieszne w swojej naiwnej pewności.

5. Mnie można zabić, ale nie pokonać, Lech Wałęsa

http://cdn15.se.smcloud.net/t/photos/thumbnails/185320/lech_walesa_640x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Z racji tego, że Wałęsa jest wielkim człowiekiem, obalił komunizm i w ogóle, musieliśmy go dodać do zestawienia. Trochę z uśmiechem, bo cytaty ww. osobowistości kojarzy chyba każdy – są zupełnie niepowtarzalne. Powyższy przywodzi nam na myśl listę dialogową filmu Disneya…

Tekst: Katarzyna Choromańska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News