Tropikalny raj 60 kilometrów od Berlina ?

Obrazek po lewej stronie pokazuje Niemiecki aquapark zimą od zewnątrz. Jest to wielka hala uchywcona zimą. Zdjecie po prawej kontrastruje, poniewaz ukazuje park od wewnatrz, ktory wyglada jak tropikalna wyspa.

Gigantyczny plac, tropikalny klimat miejsca, wszystko to, co kojarzy się Wam z egzotycznymi krajami, znajduję się za przysłowiową miedzą.

Kiedy po głowie chodzą Wam pnące się zielone palmy, krystalicznie czysta woda, tropiki, lenistwo i klimatyczne drewniane chatki, to swoje myśli kierujesz prędzej w kierunku takich miejsc jak Lanzarote lub Madera, a nie naszych zachodnich sąsiadów-Niemiec.

Okazuje się, że to błąd. Otóż 60 km na południe od Berlina, w Brandenburgii znajduje się ośrodek, który zmieściłby osiem pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej i jest godną podziwu imitacją tropików. Znajdziecie tam sztuczne morze, baseny, tropikalne rośliny, piasek, konstrukcje z bambusów i klimat utrzymywany w temperaturze 26 stopni Celsjusza. Miejscówa działa przez cały rok. Świetna alternatywa zarówno latem na weekendowy wypad, jak i zimą, kiedy zamiast chodzić w śniegu do kolan, mamy ochotę pośmigać na bosaka po piasku, zimowe trepy zmienić na japonki, kożuchy na stroje kąpielowe, kalesony na szorty do kąpieli, zamiast szalika nosić hawajskie girlandy, a zimowe czapki zastąpić co najwyżej słomkowym kapeluszem.

A co najważniejsze – jest czynne nie tylko cały rok, ale i przez całą dobę. Jak najdzie Was kaprys, by w środku nocy lepić zamek z piasku, buszować w tropikach czy też wylegiwać się na wodnym materacu, to proszę bardzo, droga wolna!

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć, które może Was przekonają, aby darować sobie tej zimy baseny termalne w Białce i wyskoczyć do tego niecodziennego aqua parku.

Zdjecie z Niemieckiego Aqua Parku, ktore przedstawia na pierwszym planie zjezdzalnie wodna na ktorej widac jedną osobe. W tle jest sztuczna plaża, kąpielisko, roslinnosc oraz domki Zdjecie z lotu ptaka, ktore przedstawia ogromny obszar niemieckiego aquaparku w calej okazalosci. Zdjecie aqua parku z Niemiec. Widac roslinnosc, basen, lezaki. Zdjecie aquaparku niemieckiego od zewnatrz. Przed Halą jest ogromny basen oraz domki budowane na wzor hawajskich Zdjecie ze srodka aquaparku. Niemiecki aquapark. Widac plaze oraz zrobione trzy domki na wodzie, ktore przypominają tropikalne chatki. Bar, gdzie mozna zjesc, napic się i odpocząć po wizycie w niemieckim Aquaparku

Tekst: Jakub Paciorek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News