Trenażer oddechowy – skuteczny sposób na problemy z oddychaniem?

Niewielki, dość niepozorny sprzęt, który może być bardzo pomocny osobom, które mają problemy z oddychaniem – trenażer oddechowy, czyli niezastąpione wsparcie dla organizmu. Idealny sposób na poprawę wydolności i zwalczenie trudności z oddychaniem. Czy warto go kupić? Jaki model wybrać?

Trenażer oddechowy – czym jest i czy warto go kupić?

Trenażer oddechowy jest niewielkim urządzeniem, które ma zastosowanie w medycynie, fizjoterapii oraz w sporcie. Używa się go do trenowania oddechu. Ćwiczenia z wykorzystaniem urządzenia motywuje do wykonywania dłuższych i głębszych wdechów. Wykonywane regularnie może wzmocnić mięśnie uczestniczące w procesie oddychania. Trenażer oddechowy zwiększa wydolność płuc, co może mieć znaczny wpływ na poprawę stanu zdrowia i samopoczucia.


Kiedy warto wyposażyć się w trenażer oddechowy? Przede wszystkim jest do doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób borykających się z problemami oddechowymi. Trenażery wykorzystuje się w profesjonalnym leczeniu nawracających i przewlekłych chorób układu oddechowego. Urządzenie może być pomocne w walce z chorobami pulmonologicznymi – takimi jak astma. Korzyści z treningu z trenażerem oddechowym mogą czerpać osoby, które chorowały na COVID-19. 

Ćwiczenia z wykorzystaniem trenażera oddechowego zaleca się również sportowcom. Urządzenie zwiększy wytrzymałość fizyczną i podniesienie tolerancję wysiłkową. Regularny trening z trenażerem pozwala osiągać lepsze rezultaty sportowe.

Gdzie kupić trenażer oddechowy?

Wybór odpowiedniego trenażera należy skonsultować z lekarzem, trenerem lub fizjoterapeutą. Niektóre schorzenia mogą być bowiem przeciwwskazaniem do stosowania urządzenia – takie jak odma opłucnowa czy osteoporoza. 

Trenażer oddechowy warto kupić w renomowanym sklepie. Marka FitCast oferuje wysokojakościowe urządzenia przeznaczone zarówno dla sportowców, jak i dla osób, które nie mają za wiele wspólnego ze sportem.

Trenażery sportowe znaleźć można na stronie https://fitcast.pl/kategoria-produktu/terapia/trenazer-oddechowy/sportowe-trenazery-oddechu/. Propozycją jest na przykład model POWERbreathe Plus dysponujący 10 poziomami oporu. Sprzęt wzmacnia mięśnie oddechowe, podnosi wydolność fizyczną i zwiększa tolerancję wysiłku. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie, które chcą poprawić swoje wyniki sportowe. 

Osobom borykającym się ze schorzeniami układu oddechowego poleca się trenażery medyczne dostępne na stronie https://fitcast.pl/kategoria-produktu/terapia/trenazer-oddechowy/medyczne-trenazery-oddechu/. Ofertą są zarówno podstawowe, jak i zaawansowane wersje urządzenia. Trenażery medyczne mogą być bardzo pomocne w rehabilitacji oddechowej stosowanej w przypadku mukowiscydozy, astmy, zapalenia oskrzeli, rozedmy czy choroby Parkinsona.

Ofertą marki FitCast są również przydatne akcesoria do trenażerów oddechowych. Znaleźć je można na stronie https://fitcast.pl/kategoria-produktu/terapia/trenazer-oddechowy/akcesoria-powerbreathe/. W sklepie dostępne są takie produkty jak:

  • ustnik,
  • zacisk na nos, 
  • maska oddechowa,
  • filtry i tabletki oczyszczające.
Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News