Trasa koncertowa The Dumplings

The Dumplings łączą w swej muzyce młodość z bezkompromisowością, pokoleniowe teksty z świeżym spojrzeniem na elektronikę, chwytliwe melodie z tanecznym smutkiem. Efekt ich poszukiwań muzycznych uwiódł ponad 25 tysięcy fanów zespołu na fecebooku, oraz przyniósł nagrody magazynu Hiro w kategorii: Przyszłość Roku i Odkrycie Roku przyznane przez portal muzyki klubowej i festiwalowej muno.pl.

Justyna Święs (śpiew, muzyka 17 lat) i Kuba Karaś (muzyka, 18 lat) poznali się podczas konkursu piosenki i postanowili razem grać. Początkowo postawili na indie-rockowe akustyczne piosenki, ale zawładnęła nimi elektronika i podczas wspólnie spędzonych wakacji powstało kilka piosenek. Wysłali je do Łukasza Jakóbiaka, który zaprosił ich we wrześniu 2013 do swojego internetowego talk-show „20 m2 Łukasza”. W ciągu niecałego miesiąca fanpage The Dumplings zdobył ponad 13 tysięcy fanów (aktualnie jest ich pond 27 tysięcy), a od listopada zespół ruszył regularne trasy koncertowe zapełniając kluby w całej Polsce.

W styczniu 2014 The Dumplings weszli do domowego studia nagraniowego Bartosza Szczęsnego, producenta ich krążka, znanego jako połowa duetu Rebeka , gdzie zostało nagranych kilkanaście piosenek na debiutancki album. W lutym 2014 zespół podpisał kontrakt fonograficzny z Warner Music Poland. Premiera płyty przewidziana jest na maj 2014, wcześniej światło dzienne ujrzy pre-singiel, singiel oraz klip. The Dumplings zostali już ogłoszeni w line-upie Opener festiwalu i będzie można ich zobaczyć m.i.n. na trzech zagranicznych festiwalach: Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton i United Island w Pradze. 

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

10153738_682600438454547_848950489_n

Już w najbliższy piątek zespół zawita do Sopotu! Chcesz wygrać podwójne zaproszenie na ten koncert? Polub ten artykuł (klik po lewej stronie) i skomentuj post konkursowy na naszym fanpage’u.

W czwartek o 16.00 wylosujemy jedną osobę!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News