Transpłciowość została oficjalnie usunięta przez WHO z listy zaburzeń psychicznych

Flaga osób transpłciowych

Być może część z was będzie zszokowana tą informacją, ale to prawda. Do tej pory bycie osobą transpłciową było klasyfikowane jako zaburzenie psychiczne.

Na szczęście idąc z duchem czasu, chociaż z lekkim opóźnieniem, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w końcu przegłosowała usunięcie z listy zaburzeń transpłciowość. Zmiana ta jest przełomowa dla osób niebinarnych na całym świecie, ułatwiając im tym samym zmianę płci.

Decyzja została zatwierdzona w piątek 25 maja przez organ decyzyjny WHO, który reprezentowany jest przez 194 państwa członkowskie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Bycie osobą transpłciową nie jest i nigdy nie było chorobą psychiczną. Wspaniale jest wiedzieć, że WHO w końcu uznało to za fakt. Te osoby potrzebują przede wszystkim akceptacji i wsparcia – powiedział Stonewall, rzecznik brytyjskiej organizacji charytatywnej LGBT.

WHO ma nadzieję, że działanie to pomoże wyeliminować dyskryminację osób trans. Niedawno opublikowany raport wykazał, że aż 45% młodych osób transpłciowych podejmowało próby samobójcze w swoim życiu.

Czytaj również:
Urocze kotki obalają 6 najpopularniejszych mitów dotyczących osób biseksualnych
Dlaczego czerwiec jest określany jako Pride Month, czyli miesiąc LGBTQ+?
Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News