Tomasz Wasilewski

floating-skypscrapers-tomasz-wasilewskiTomasz Wasilewski to urodzony w 1980 roku reżyser i scenarzysta. Absolwent wydziału reżyserii filmowej i telewizyjnej Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie i Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej PWSFTviT w Łodzi.

Ostatni film młodego reżysera Płynące wieżowce to współczesna, uniwersalna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Film o bardzo mocnym ładunku emocjonalnym. Porusza temat, który przełamuje tabu i budzi kontrowersje.  

Jego nowy projekt Zjednoczone stany miłości znalazł się w selekcji rozpoczynającego się w najbliższą niedzielę Berlinale Co-Production Market oraz zakończonego przed tygodniem CineMart, najstarszego w świecie marketu koproducenckiego towarzyszącego MFF Rotterdam.Udział w tych najbardziej prestiżowych w świecie spotkaniach koproducenckich daje możliwość zaprezentowania idei twórców najważniejszym przedstawicielom środowiska filmowego z całego świata oraz pozyskania dla filmu koproducentów zagranicznych. 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zjednoczone stany miłości są pierwszym w historii polskim projektem prezentowanym w programie obydwóch tych marketów. Film będzie portretem kobiet zaraz po upadku komunizmu w Polsce.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News