TOM

OFFICIALPIC_TOM A LA FERME_CLARA PALARDY

Tom, młody copywriter, wyrusza w podróż na pogrzeb kochanka. Na miejscu odkrywa, że nikt nie wie nic ani o nim, ani o tym, co go łączyło ze zmarłym, którego brat wkrótce ustala zasady dziwnej gry i wciąga w nią Toma. By uchronić dobre imię rodziny i pogrążoną w żałobie matkę, Tom przyjmuje rolę rozjemcy w domu, którego niejasna przeszłość rzuca jeszcze większy cień na jego „przygodę” na farmie.

Dalekie drogi, wielkie kłamstwa…

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


FAMILLEFUNERAILLES_CLARAPALARDY 

Ten osadzony w wiejskim krajobrazie Quebecu thriller psychologiczny ukazuje powiększającą się przepaść między miastem i wsią oraz charakter ludności zamieszkującej wsie. Ta krótka i brutalna pielgrzymka przez wypaczoną i brzydką prawdę przesiąknięta jest syndromem sztokholmskim, oszustwami, smutkiem i skrywanym bestialstwem. „Tom” jest czwartym filmem Xaviera Dolana, do którego scenariusz napisany został na podstawie sztuki autorstwa uznanego quebeckiego pisarza, Michela Marca Boucharda.

10

XAVIER DOLAN O FILMIE:

 

Po przypadkowym stworzeniu trylogii na temat miłości niemożliwej – Zabiłem moją matkę, Wyśnione miłości i Na zawsze Laurence (I Killed My Mother, Heartbeats i Lawrence Anyways) – potrzebna była zmiana kierunku. Miałem kilka możliwości. Otworzyłem szufladę swojego biurka wypełnioną kartkami i serwetkami, na których zapisałem kiedyś różne pomysły, dialogi, i dwa czy trzy streszczenia w rodzaju tych, które można znaleźć w gazetach z programem telewizyjnym. Wśród zapisków był pomysł na polityczny thriller – a ’propos zmiany kierunku – i mój pierwszy anglojęzyczny film, The Death and Life of John F Donovan; ale chciałem napisać coś, co mógłbym potem szybko nakręcić. Potrzebowałem czegoś szybkiego jak błyskawica, aby później błyskawicznie to zrealizować.

Wtedy przypomniałem sobie o sztuce “Tom at the Farm”. Było to chyba zimą 2011 roku, kiedy pracowałem nad filmem “Na zawsze Laurence”.

 

Chcesz wygrać podwójną wejściówkę na dzisiejszy pokaz filmu w kinie Wisła o godzinie 20.00?

Polub ten artykuł i skomentuj post konkursowy na naszym fanpage’u “Chodzę do Kina z HIRO”.

O 15:00 wylosujemy 5 osób! 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News