To już w ten weekend: 25. Finał WOŚP

Mężczyzna w żółtych okularach i w czarnej koszulce, jedną ręką pokazuje znak zwycięstwa, drugą trzyma zdobytą nagrodę, w tle kobieta z mikrofonem

Odetchnęliśmy z ulgą, gdy okazało się, że „dobrej zmianie” nie uda się powstrzymać organizatorów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W końcu nic nie jest w stanie zniszczyć idei Jurka Owsiaka, laureata naszej nagrody SUPERHIRO. Orkiestra „będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej”. Co będzie się działo w tym roku?

Orkiestra gra już od 25 lat, stając się tym samym częścią historii Polski. Prawdopodobnie nie ma w kraju szpitala, któremu WOŚP by do tej pory nie udzielił pomocy. Sam Jurek Owsiak mówi, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków. Oczywiście Polaków znajdujących się na całym świecie, ponieważ wydarzenia towarzyszące każdemu Finałowi nie dzieją się jedynie w Polsce, ale na całym świecie, wszędzie tam, gdzie zgromadzona jest Polonia.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, dochód z akcji będzie przeznaczony na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych, a także dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Bardzo dużo już się udało zrobić, wyposażenie i stan szpitali znacznie się poprawił, jednak cały czas pojawiają się nowe potrzeby, których nie wolno ignorować.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Co będzie się działo w trakcie 25. Finału WOŚP? Oczywiście, największe emocje będą nam towarzyszyły w niedziele 15 stycznia, ale już od soboty będzie można poczuć atmosferę tej jedynej w swoim rodzaju akcji. Wszystkie wydarzenia oraz sztaby zostały zaznaczone na specjalnej Mapie 25. Finału WOŚP. Na terenie całego kraju odbędzie się prawie 1300 różnego rodzaju wydarzeń, a zarejestrowanych jest 1388 sztabów WOŚP.

Główne wydarzenia związane z Finałem odbędą się tradycyjnie na Placu Defilad w Warszawie. W stolicy odbędzie się 11. Bieg WOŚP pod hasłem Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy. Na scenie wystąpi wielu artystów i zespołów, między innymi Urszula, Farben Lehre, Lao Che. Szczegółową rozpiskę odnajdziecie na stronie WOŚP.

Jak co roku, o godzinie 20:00 zostanie wysłane „Światełko do Nieba”. Dla tych, którzy nie będą mogli bezpośrednio brać udziału w wydarzeniach, informujemy, że w tym roku transmisję Finału będziecie mogli obejrzeć na kanałach TVN, TTV, TVN24 oraz platformie Player.pl. Z pozostałymi, mamy nadzieję, że widzimy się pod Pałacem Kultury i Nauki!

5/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News