Titanic II wyruszy w dziewiczy rejs w 2022, płynąc tą samą trasą co poprzednik

Kobieta i mężczyzna na statku

Od razu zdementujemy przypuszczenia, że mowa o filmie Jamesa Camerona – nie, chodzi o prawdziwy statek nazwany Titanic II.

Oceaniczny liniowiec klasy Olympia, będący własnością australijskiej firmy Blue Star Line, nie tylko wypłynie w dziewiczy rejs 110 lat po oryginalnym Titanicu, ale również popłynie tą samą trasą.

Statek został zaprojektowany tak, by oddać hołd oryginalnemu Titanicowi, zatem zarówno wygląd zewnętrzny, jak i wewnętrzny będzie do niego jak najbardziej zbliżony. Pamiętając jednak, że mamy już 2018 rok, młodszy brat oryginalnego statku zostanie zaktualizowany o kilka detali zgodnych z przepisami BHP. Oryginalne drewniane drzwi zostały zastąpione nowoczesnymi, zgodnymi z przepisami przeciwpożarowymi, a trzecia klasa nie będzie podobna do tej z 1912 roku – na szczęście.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Widok statku z góry

Twórcy zakładają, że statek będzie w stanie przewieźć 2000 pasażerów i 900 członków załogi – pewnie wszyscy mają nadzieję, że uda im się dotrzeć do Nowego Jorku w jednym, niezamrożonym kawałku, po wyruszeniu z Southampton.

No właśnie. Przejdźmy do pytania, które nurtuje wszystkich. Co, jeśli statek zatonie? Jest to bardzo mało prawdopodobne, że Titanic II podzieli los starszego brata, biorąc pod uwagę wprowadzenie zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i technologii nawigacji.

Projekt już co prawda otrzymał krytykę za brak szacunku do tych, którzy zginęli w 1912 roku, ale nie wydaje się, aby ten argument powstrzymał rejs przed dojściem do skutku. Póki co, pozostaje nam czekać na więcej szczegółów!

Widok wnętrza statku

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News