The Ting Tings – Super Critical

Katie White i Jules De Martino w krótkim czasie podbili wiele serc za sprawą debiutanckiego albumu „We Started Nothing” z 2008 roku. „That’s Not My Name” czy „Shut Up and Let Me Go” niemal natychmiast stały się hitami, w dużej mierze dzięki serialom „Gossip Girl” czy „902010”. Po drugim, ostrzejszym albumie, czyli „Sounds from Nowheresville” z 2012 przyszedł czas na „Super Critical”.

Już pierwszy singiel „Wrong Club” który zdecydowanie różni się charakterem od poprzednich kawałków, zapowiada zmiany. Brytyjczycy tym razem skłaniają się głównie ku synthpopwym brzemieniu z dźwiękami gitary w tle. Brakuje niestety zadziorności i energii do której przyzwyczaiła nas Katie. Album może więc zawieść fanów czekających na utwory bardziej rockowe, alternatywne czy w stylu new wave.

Mimo to kompozycje takie jak „Daughter”, „Do It Again” czy nawet „Wrong Club” – zaskakująco odmienny od wszystkiego co dotychczas słyszeliśmy w wykonaniu duetu, wpadają od razu w ucho. Zespół trochę na siłę chciał w przypodobać się szerszej niż dotychczas publice, zmieniając swój styl na bardziej popowy zamiast zostać przy tym, za co wszyscy ich pokochaliśmy.

http://www.recordstore.co.uk/media/AbstractArticleBigData/imageFull/.ffrAyehU/WarehouseArticle-159117/The-Ting-Tings-Super-Critical-Signed.jpg
http://www.recordstore.co.uk/media/AbstractArticleBigData/imageFull/.ffrAyehU/WarehouseArticle-159117/The-Ting-Tings-Super-Critical-Signed.jpg

Posłuchajcie singli:

tekst | Mateusz Panek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News