Olbrzymy na pomoc

W odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Krajowy System Elektromagnetyczny na Islandii, międzynarodowy kolektyw projektantów i architektów kryjący się pod nazwą Choi+Shine Architects zaproponował wersję znanych nam słupów bliższą człowiekowi, dosłownie.

Wielkie, człowiekopodobne konstrukcje mają za zadanie podtrzymywać ramionami linie wysokiego napięcia. Liczące 45 metrów statuy, będą występować w różnych konfiguracjach oraz pozach, wszystko zależy od miejsca, w którym zostaną ustawione. I tak, wspornik umieszczony w połowie wzgórza ma sprawiać wrażenie wspinającego się ku wierzchołkowi człowieka, zaś pozostałe uginają się pod ciężarem kabli.

Olbrzymy zmienią już i tak piękny krajobraz Islandii, w jeszcze bardziej magiczny i zagadkowy. Chociaż przedsięwzięcie „The Land of Giants” od kilku lat pozostaje w sferze projektu, czekamy na nie z niecierpliwością. Będzie to kolejny dobry powód do odwiedzenia tego niesamowitego miejsca.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Chyba wszyscy przyzwyczailiśmy się również, że jeśli chodzi o design i planowanie przestrzeni, jesteśmy jakieś 100 lat za Islandią. 

 

MF-Pylon-Backdrop-4

Pylon-Backdrop---Kjolur-Highlands-ts-2

sshot-1-jin's

struts---pylon-3-(multi-position)

struts---pylon-SERIES

 

 

 

 Tekst | Monika Nowińska

zdjęcia | http://www.choishine.com/

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News