THE CRASH REEL

crash reel

Tam, gdzie Lucy Walker, reżyser dokumentu o rywalizacji amerykańskich gwiazd snowboardu Kevina Pearce’a i Sauna White’a powinna wyłączyć kamerę, nie zatrzymuje jej. Spogląda na sport ekstremalny nie z perspektywy trików, medali i olimpijskiego złota ale przez soczewkę urazów kręgosłupa, śpiączki i wielokrotnych, otwartych złamań.

Przysłuchuje się rodzinnym debatom na temat powrotu do sportu tych, którzy balansują na krawędzi życia i śmierci, widzi jak niewiele potrzeba, by z treningu przed kolejnymi zawodami wrócić na pokładzie helikoptera. Snowboard w wydaniu hardcore’owego half pipe’u jest – co pokazuje Walker – narkotykiem, z biegiem lat oferującym coraz silniejsze doznania zarówno przed i za kulisami.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Kevin Pearce, amerykański snowboardzista urodzony w 1987 roku, rozpoczął pasmo sukcesów w 2007 roku, wygrywając The Arctic Challange. Jako pierwszy sportowiec w ciągu jednego dnia zdobył trzy medale w zawodach Winter X Games. Jego błyskotliwą karierę przerwał nagle tragiczny wypadek. “Crash Reel” zaczyna się tam, gdzie kończą się transmisje z zawodów. Lucy Walker z wyczuciem przedstawia Kevina z codziennej perspektywy, walki o powrót do zdrowia i oczywiście snowboardu. Historia Kevina nie byłaby opowiedziana w sposób kompletny, gdyby Walker nie uwzględniła tego, co zdaje się być najważniejsze – zaangażowania przyjaciół, bezwarunkowej miłości i wsparcia rodziny, dzięki którym chłopak wraca do zdrowia.

kevin pearce

Reżyserka Lucy Walker była dwukrotnie nominowana do Oscara, w 2010 roku za “Waste Land”, rok później “The Tsunami And The Cherry Blossom”. “The Crash Reel” znalazł się w 2013 roku na Oscarowej short-liście w kategorii najlepszego filmu dokumentalnego.

crash reel photo

https://www.youtube.com/watch?v=iGAW7kK-MHI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst | materiały prasowe

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News