THE ACID

Tego dnia bowiem będzie mieć premierę debiutancki album zespołu THE ACID zatytułowany „The Liminal”.

10339579_651112514937414_7229331454672454664_n

 

THE ACID powstał z połączenia trzech różnych światów. Składa się z ciekawego tria, w którego skład wchodzą: Adam Freeland (znany DJ i producent), Steve Nalepa (kompozytor, profesor technologii muzyki, producent muzyczny) oraz Ry X (australijski artysta i producent na stałe mieszkający w LA).

Historia THE ACID zaczęła się od przypadkowego spotkania Adama i Ry’a podczas imprezy ich wspólnych znajomych, w LA. Panowie bardzo szybko znaleźli wspólny grunt, na bazie którego zaczęli eksperymentować z innowacyjnymi pomysłami, nagrywając nowopowstałe „szkice” utworów na iPhone’a. Bardzo szybko zdali sobie sprawę, że ich style komponowania muzyki łączą się w jedną, oryginalną formę. Ich nowe brzmienie nie podlega żadnej klasyfikacji gatunkowej. Warstw jest tak wiele, że trudno jest je wszystkie wychwycić za pierwszym razem. Delikatny i charakterystyczny wokal Ry X splata się z ogromną siłą eksperymentalnych dźwięków, takich jak: odgłosy ulicy, śpiew ptaków, „granie” na szprychach koła od roweru czy „trzeszczenie” kurtki skórzanej. Członkowie THE ACID początkowo sami nie byli pewni, co właściwie komponują.

„To tak jakby zacząć malować bez pomysłu na obraz. Utknąłeś w samym procesie tworzenia, nie znając efektu końcowego. Piękno takiego podejścia polega na totalnej wolności”- mówi Ry X.

Jeden z utworów zapowiadający nowy album nosi tytuł „Basic Instinct”.

http://www.youtube.com/watch?v=kOucrAFX810

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News