TERAZ 44

Centrum Warszawy. Zabiegane, tłoczne i tętniące życiem codziennym. Dookoła prace budowlane przemieszane z nowoczesnymi „europejskimi” wieżowcami i ludźmi pędzącymi do pracy. Z tego „dziś” wyłania się „wczoraj”. Przepiękne kamienice, dzięki którym Warszawa zyskała miano „Paryża północy” zamienione w ruiny. Odważni i zlęknieni, a zarazem młodzi chłopcy dźwigający karabiny. Wyłania się obraz zupełnie innego życia. Priorytety znacznie różniły się od tych dzisiejszych. Nieważna była pogoń za karierą i rozgłosem w kolorowych tabloidach. Istniała za to rodzina, dom i wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie. Istniała chęć życia i czerpania z niego jak najwięcej.

Te dwa różne a jednak nierozerwalnie połączone ze sobą światy ukazują twórcy projektu „Teraz44”. Celem przedsięwzięcia jest uhonorowanie powstańców warszawskich poprzez przedstawienie wzruszających i przepięknych fotografii. Wykonane tak doskonale, iż wydają się być oryginalnymi ujęciami. Skłaniają do refleksji i niewątpliwie są  hołdem oddanym w kierunku walczących w Powstaniu Warszawskim w 1944 roku. Od dziś można je podziwiać na oficjalnej stronie teraz44.pl. Oto kilka z nich:

 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


TERAZ 44 1

 

 

TERAZ 44 2

 

TERAZ 44 3

 

TERAZ 44 4

Tekst | Nela Sobieszczańska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News